Naiset saa helpommin?

Koska omista baariseikkailuista on jo aikaa niin kysyn, että vieläkö on niin, että naisten ei tarvi kuin seisoa paikallaan baarissa ja koko ajan satelee yhden yön ehdotuksia? Joutuuko mies vielä vonkaamaan joka suuntaan, että olisi mitään mahdollisuuksia saada piparia. Ennen vanhaan ainakin oli niin, että nainen sai seuraa baarista aina, jos halusi, jos ei ihan hirveä noita ollut. Hyvänkin näköinen mies taas sai jäädä ilman, jos ei koko ajan ole iskemässä vaan keskittyi esim. juttelemaan kavereiden kanssa. Naisilla sen sijaan tuntui olevan illan aikan runsaasti tarjokkaita, joista poimia mieluisin mukaansa.
5673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei se todellakaan ole naisille niin yksinkertaista, ainakaan kaikille naisille. Itselleni ei ole ollut koskaan kovin helppoa, vaikka olisin kuinka "tyrkyllä" ollut, ja vaikken mielestäni ole mikään "hirveä noita" vaan ihan tavallisen näköinen... syitä voi vaan miettiä.

Äänestä
  • Niin - jos naiset tekisivät joskus niitä aloitteita ja kävisivät juttelemassa jonkun ok:n näköisen kanssa. Mutta ei - patsastellaan tyrkyllä ja odotellaan et joku Brad Pitt tulisi juttelemaan.

    Sitä paitsi se hyvännäköinen mies joka jutteli baarissa kavereiden kanssa oli todennäköisesti tullut viettämään aikaa kavereiden kanssa. Miksi hänen olisi pitänyt yrittää iskeä juuri sinua tai ylipäänsä ketään?

    Logic fails.

    Äänestä

  • gunthär kirjoitti:

    Niin - jos naiset tekisivät joskus niitä aloitteita ja kävisivät juttelemassa jonkun ok:n näköisen kanssa. Mutta ei - patsastellaan tyrkyllä ja odotellaan et joku Brad Pitt tulisi juttelemaan.

    Sitä paitsi se hyvännäköinen mies joka jutteli baarissa kavereiden kanssa oli todennäköisesti tullut viettämään aikaa kavereiden kanssa. Miksi hänen olisi pitänyt yrittää iskeä juuri sinua tai ylipäänsä ketään?

    Logic fails.

    Ukkomiehet ovat paljon aktiivisimpia iskemään itselleen yhden illan seuraa kun on kiire
    kotiin viimeistään valomerkin aikaan tulisi selvitä kotinurkille ettei tulle epäilyjä muijan
    taholta ja sitä sitten heilutaan häntäheikkinä ja jos ei sormuksen kanssa onnista niin
    vaihdetaan toiseen baariin ja esinnytään lunkisti vapaata miestä sormus taskussa.
    Naiset sitten tarttuvat täkyyn kun on kaveri vielä liukas suustaan ja
    osaa puhua oikein Joskos omaa muijaakin
    huijataan niin konstiko se on vieraalle muijalle sepittää iskurepliikit ja silloin onkin
    paras iskeä kun mies kantaa juomista pöytään.

    Vapaat poikamiehet malttavat katsella ja valkata naisen vähän toisella silmällä
    jos on aikomusta vähän pitempään suhteeseen ja jos oikein hiastelee niin ukkomies
    näykkii omaan kainaloon kainostelematta poikamiehen unelman.

    Jätkäporukat käyvät baaris usein vain norkoilees naisia ja kaljalla
    isketään silloin kun siltä tuntuu ja jos on mäihä.
    Samoin taitaa olla akkporukoidenki kanssa harvemmin silloin lähdetään muuta kuin
    karaokea laulaan tai muuten vaan ravintolaan iltaa istumaan.

    Melkeinpä pahimpia tapauksia ovat varatut miehet ja naiset ...eivät läheskään kaikki mutta
    aika usein käytetään tilaisuutta hyväksi ,kun ei muuten ole mahdollisuutta päästä jaolle.


    Jos nainen jää jutteleen porukkaan niin ei sieltä helposti mies lähde vonkaan
    ainakaan sinkkumies naista Eri asia ovat nämä tuli perseen alla olevat varatut .

    Sinkkumiehet odottavat sopivaa tilaisuutta kun nainen on yksin , niin silloin mieskin
    pikemmin rohkaistuu .Yksinäin mies tai nainen saa pikemmin seuraa kun ovat vertaisia.
    Porukasta saa naisen tai miehen mukaan useimmiten vain tanssin ajaksi.

    Yksin baarissa olevaa naista tai miestä uskalletaan paremmin lähestyä mitä porukassa
    jo seurassa olleita .

    Äänestä

Kyllä toi pitää paikkansa. Väitän, että jos valitaan satunnaisesti 100 naista, jotka liikkuvat jonkin,jmu edes kohtuullisen suuren kaupungin yöelämässä, niin lähes jokainen heistä saa halutessaan seksiä riippumatta iästä, painosta tai mistään muustakaan seikasta. 100:lla vastaavasti valitulla miehellä seksiä saavien osuus olisi merkittävästi pienempi, etten sanoisi marginaalinen...

Äänestä
  • Naisille jää oiva mahdollisuus sexi-seuraan kun on niin auliita
    miespalvelijoita .Nainen voi vain poimia miehet lautaselleen .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselevä gubbe kirjoitti:

Koska omista baariseikkailuista on jo aikaa niin kysyn, että vieläkö on niin, että naisten ei tarvi kuin seisoa paikallaan baarissa ja koko ajan satelee yhden yön ehdotuksia? Joutuuko mies vielä vonkaamaan joka suuntaan, että olisi mitään mahdollisuuksia saada piparia. Ennen vanhaan ainakin oli niin, että nainen sai seuraa baarista aina, jos halusi, jos ei ihan hirveä noita ollut. Hyvänkin näköinen mies taas sai jäädä ilman, jos ei koko ajan ole iskemässä vaan keskittyi esim. juttelemaan kavereiden kanssa. Naisilla sen sijaan tuntui olevan illan aikan runsaasti tarjokkaita, joista poimia mieluisin mukaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu