http://fi.wikipedia.org/wiki/Kuru_(tauti)
En tiedä mistä johtuu, mutta minusta on tullut tässä kahden kuukauden aikana TODELLA naurualtis. En pysty kontrolloimaan sitä ja voin alkaa nauraa yhtäkkiä aivan hillittömästi milloin vain (en kovaäänisesti, mutta alan vain nauraa ja hytkyä paljon). Aluksi se tuntui hauskalta, kun nauraessa tulee tietenkin paremmalle tuulelle, mutta nyt siitä on tullut jo melkein riesa. Se on jopa noloa joissain tilanteissa. Voiko ihmisellä olla jonkinlainen naurutauti? Tämä ei voi johtua vain siitä, että olen vain onnellinen ihminen. Nauraminen on hauskaa, mutta tämä alkaa mennä jo yli.
Naurutauti?
4
1755
Vastaukset
- sitä se on
että jotkut masennuslääkkeet aiheuttavat hirveitä naurukohtauksia jopa vitsien väärässä kohtaa.
- Umpikahjo
Hui... pelottavaa. Minulla on aina ollut vaivana, että huomaamatta vaivun omiin ajatuksiini, muistan jonkun vanhan hauskan jutun ja alan huomaamattani hymyillä tai nauraa ääneen. Hävettää, kun ihmiset kysyvät, mille nauran ja yleensä vastaan vaan: "En millekään". Varmaan muut pitävät hulluna. Joskus olen epäillyt, että minulla on joku aspergerin syndrooma tai vastaavaa. Tuo on nolo vaiva, mutta jotkut tutut pitävät tuota kuitenkin huvittavana piirteenä.
- Epävarmaa-höpinää
En ole varma, mutta uskon ettei se ainakaan ole tuo Kuru tauti. En tiedä onko olemassa muitakin naurutauteja, mutta kuruun saa tartunnan vain jos syö ihmistä jolla on ollut tuo kyseinen sairaus xD
- exscuseme
Onhan tämä hauska sattuma, mutta ilmoittaudun samaoireisten kerhoon. Puhkesin nauramaan jopa hammaslääkärin tuolissa kun mieleeni muistui saman päivän sanomalehdessä näkemäni sarjakuva. Oikeasti elämäni on huolta täynnä dementoituneen läheiseni omaishoitajana. Ikääkin minulla on jo lähes 80 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401420Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2901255- 1091115
- 191061
- 651038
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161019- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841