Mistä rokkarille morsian/sulhanen?

Axeli Ruusu

Oletteko törmänneet deitti&chatti-sivustoon tms. rokkaerille, boheemeille, hipeille, hevareille, mp-heeboille jne. itse kun olen lävistetty ja tatuoitu 40 , niin ei noista "isoista" sivustoista tunnu löytyvät kuin tyyppejä jotka jo kuvailevat profiilissaan tai meilissään olevan "ihan tavallinen". Ja golffaa ja hiihtää jne. Cityn deitissä taas on nuorempia. Jos on joku paikka jossaa olisi hengenheimolaisia sinkkuja niin vinkatkaa!

2

260

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akseli roosa 2nd

      Niin siis tarkoitat että rokkarin tulisi löytää rokkaava morsian/sulhanen eikä pelkästään jotakuta naista?
      Se onkin hankalampi. Vähän samankaltaista ongelmaa on ollut koska esim. Suomi24:ssa on kaikki naiset aika "tavallisia" pissisten ohella elleivät ole ylipainoisia.

      Pitäis jonkun perustaa hengailu, chatti ja deittichaitti meille erilaisille, mutta kuka sellaisen pykää kun sinnekin tunkisi heti jotain junttirokkareita esittelemään itteään?

    • Niin kyllä se taitaa löytyä helpommin jostain tietystä baarista, siis miehelle. Itse kyllä huomasin että miehistä löytyy muutamia ihan ok tyyppejä, tatuoituja ja muutenkin rock-henkisiä jne.

      Itse kyllä vedin juuri ilmoituksen pois.

      Enkä ole käsittääkseni ylipainoinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      53
      1625
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1356
    3. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      10
      1335
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      76
      1274
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      290
      1238
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      17
      1170
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      935
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      928
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      913
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      815
    Aihe