poistaa. Ainoa mitä tuosta ketjusta kommentoisin on se, että kaikki meni taas aivan saman kaavan mukaan, noin 200 - 300 annettiin lukea minun pilkkaamistani ja sanavapauttani loukattiin taas. Onneksi ehdin ottaa kopiot ja ne menevät varmasti eteenpäin.
Ketjussa oli yksi ainoa järkevä viesti jossa kehoitettiin ottamaan poliisin yhteyttä, jos kirjoitukseni loukkaa jotain ja sen loukkauksen tulee olla laitonta. Edelleen korostan, en ole yleistänyt ohjelmatoimistojen vilpillistä toimintaa. Sillä keväällä 2010 tehdyssä tutkimuksissa jopa 1,6 kappaletta 10 ohjelmatoimistota jäi 354 ohjelmatoimistoratsiassa kiinni erinäisistä vilpeistä. Eihän se ole yleistämistä, eihän?
Ja voin minä päivänä tahansa paljastaa ne ihmiset nimeltä uudestaakin, joiden toimintaa olen laittanut virkamiehen tutkimaan. Miksi poistatte juttun, jotka ovat aivan tosia ja joita kirjoitan, jotta tiedetään missä mennään ja miten tässä maassa toimitaan. Jos epäilette minun valehtelevan niin siitä vain poliisitutkintaan minäkin. Kyllä ne tutkivatkin, sillä asioin tällä hetkellä poliisin kanssa, siksi että tunnen että kunniaani on loukattu ja että eräs minuun kohdistunut uhkaaja vapautettiin, vaikka tulokset ovat nyt nähtävissä. Olen aivan varma, että vaikka kuinka poistatte kirjoituksiani ensin herjatessanne minua sopivan määrän, asiat eivät siitä itse asiani osalta huonone, vaan paranee.
Muillahan on ihan puhtaat jauhot pussissa ja siksi ihmettelenkin miten näin laajasti minun kirjoituksiani on alettu sabotoimaan? En sentään näin laajasti ole asiaa pyytänyt tutkia. Minusta on aika tehdä selväksi että meillä on kymmeniä lakeja jotka suojaavat ihmisiä ja niistä pitää uskaltaa kertoa julkisesti ja niistä TÄYTYY SAADA PUHUA JULKISESTI. Se on velvollisuus niitä ihmisiäkin kohtaan, jotka ovat sortuneet elämässä joukkojahtaamisen kynsissä. Minkä minä sille voin, että karaokessa liikkuu vilpillisyys ja kiusa. Kerron vain siitä, joten olkaa hyvä ja poistakaa kirjoitukseni taas. Sillähän nämä asiat lakaistaan aina uudestaan ja uudestaan täällä maton alle. Ja olenhan monta kertaa kysynyt, pitäisittekö te itse siitä minun kirjoituksiani vääristelevät ja ilkkuvat ihmiset niistä tapahtumista, joita minä olen joutunut kokemaan?
Silloin kun ihmiseltä viedään halu elää, poistuu pelko, ja minun tapauksessani olen päättänyt tuoda asiat julkisuuteen, keinolla millä tahansa. En ole ainoa vastaavassa tilanteessa oleva. Voin vain valittaa, että joudumme jättämään kotimme, menetimme toimeentulomme ja syynä vain pelkkä kosto, kiusaamisen halu ja perheeni tuhoaminen. Kyllä kiusatut ovat yksinäisiä ja se on hyvin pelottavaa. En oikein uskalla huomista ajatella, aamuisin on hankala nousta ylös, koska joka päivä meiltä viedään aina jotain, joka on jokaiselle ihmiselle aivan luonnollinen oikeus. Terveyteni olen menettänyt, ja täällä yritetään vain tukkia suutani. Minkä minä voin sille että asiat kiertyvät kummasti karaoketaustoihimme. Tämä jahti alkoi jo vuonna 2000, enkä pelkää yhtään ilmoittaa vaikka tässä nimiä, mutta heistä on ilmoitettu.
Täällähän te kaikki ole täysijärkisiä ja viisaita, kyllästymeitä jorinaani. Mihinkä luulette minun olevan kyllästynyt? Väsynyt, säikähtänyt, peloteltu, romutettu, irvitty, nimitelty, ahdistunut, masentunut. Olen kyllästynyt siihen, että minua ei jätetä rauhaan ja kun poistun sivuilta alkaa kahta kauheampi oikeuksieni loukkaamisleikki. Olen kyllästynyt puolustamaan itseäni turhanpäiväisten irvailujen takia. Toivon että asiani tutkitaan nopeasti, sillä ihmisellä on omat rajansa ja enää minulla eikä perheelläni ei ole mitään otettavaa, eikä toki annettavaakaan.
Joopa jo joutikin
2
238
Vastaukset
- utakka
Kai ymmärrät, että kun väännät uuden paskan (tämän tekstin), niin kärpäset ("kiusaajat") tulevat apajille?
- tilletalle
Asiavirheeseen siis 354 tutkitusta ohjelmatoimistosta 2/10 hoiti asiansa moitteettomasti. Loput jäivät kiinni erinäisistä vilpeistä. Joten todellakaan minä en yleistä. Kuulin uutisen tässä reilu kuukausi sitten tv- uutisissa, en nyt muista millä kanavalla. 1 -3 joku niistä.
Tulos oli aika hätkähdyttävä. Tosin kun laulan karaokea, laulan vain T:mi tuottamissa illoissa. He panostavat kuitenkin vilpittömästi asiaan taitonsa mukaan. Eikä minulla ole koskaan kireää pipoa silloin päässäni. Mutta on tullut vähemmän käytyä laulamassa, tietyistä syistä. Nyt on sen verran stressiä, että ihan laulamalla sitä ei poisteta. Tiedän että täällä olevista kirjoittajista suurin osa ei pidä karaokesta lainkaan, siis eivät ole karaoken ystäviä. Kunhan toteuttavat omaa ilkeyttään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801