Palveluyhteiskunta...

6136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt on tarve saada halpoja palvelijoita. Intian malli on täällä.
Ihmiset kaduille ja rupusakki palvelee halvalla kokoomus-nuorta ja kepu hehtaarituki-isäntää.

Köyhillä ei ole varaa ostaa palveluita,,,,,,,
Sutenööri-talous on täällä !

Äänestä
  • sdp pisti jo tyttömät orjatöihin.

    ei työllistä vasemmisto ketään

    Äänestä

  • ääni peruss ille kirjoitti:

    sdp pisti jo tyttömät orjatöihin.

    ei työllistä vasemmisto ketään

    Vasemmisto työllistää työvoima-neuvojia ja neuvojia pakolaisten asuttamiseen, kuten tekee kokoomus-kepu- rkp -vihreät.

    Suomalainen köyhä ja työtön ei ole minkään arvoinen.

    Äänestä

  • Muta mutta...pitää jälleen muistuttaa Presidentti Ahtisaaren taannoisesta uudenvuoden puheesta jossa hän kertoi liittymisemme EU:hun tuovat lisää työpaikkoja ja paremmat palkat.
    Eli kaikki nyt iloitsemaan siitä kun olemme EU:ssa !!

    Äänestä

  • kolmas mies kirjoitti:

    Muta mutta...pitää jälleen muistuttaa Presidentti Ahtisaaren taannoisesta uudenvuoden puheesta jossa hän kertoi liittymisemme EU:hun tuovat lisää työpaikkoja ja paremmat palkat.
    Eli kaikki nyt iloitsemaan siitä kun olemme EU:ssa !!

    ahtisaari - halonen monikultuuri globaali sianpaska on tullut erittäin kalliiksi suomalaisille !

    - miksi pitää kela-lomilla ylläpitää pakolaisisa lepäämässä suomessa ????

    Äänestä

  • Jokainen saakoon tasolleen sopivia töitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahkera Lorvari kirjoitti:

täältä tullaan!

http://www.taloussanomat.fi/perusteollisuus/2010/04/27/teknologiateollisuus-osa-tyopaikoista-ei-koskaan-palaa/20105974/12

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu