Mietin mikä on mieheni logiikka. Itsehillintä on olematon, sanoo suutuspäissään mitä sylki suuhun tuo. Tosin, etupäässä se kai omia ajatuksiaan tuo...Typerys ei ole, vaikka ei tervepäinenkään ihan. Onko lukijan mielestä miehen logiikka se, että ei enää ole väliä puheiden kontrolloimisessa, jos sisimmissään ei koe menettävänsä mielestään kummoista naista, jos se tuosta ottaa ja lähtee. Olen vasta nyt tajunnut, että onko asian laita näin, koska olen ihmetellyt miten hän ei enää lainkaan sensuroi puheitaan, ja siitä olen tajunnut, että en taida olla hänelle naisena minkään arvoinen.
Ei taida kokea menettävänsä minun myötäni mitään
Hidas syttyminen
4345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pitää sinua itsestäänselvyytenä.... hän näkee että voi puhua, loukata, käyttäytyä miten vaan sinua kohtaan koska ei usko sinun lähtevänkään. Mutta ei sun sellaista tarvitse sietää, pallo on loppujen lopuksi sulla.
Mun vaimo on aivan samanlainen, puhuu ensin, ajattelee sitten. Jos ajattelee.
Paskamainen luonteenpiirre.
menettäväni lähes kaiken, paljon tärkeää, ja puheet pitäs hillitä ja olla korekti, mutta kun en asijoita yksin muuksi muuttaa ja minunkin on vain etsittävä uusi elämä kun entinen kumppani ei mihinkään suostu.
Tuttavani pohti entisiä avioliittojaan, kaksi, väkivaltaisia olivat kummatkin miehet. Sanoi, että jossain vaiheessa ei enää pysty jatkamaan. Mikään ei mene eteenpäin, tuntuu että tämä ei toimi, ja niin se vain on, että se ei toimi. Katsoin eilen poikkeuksellisesti Dr. Philin. Ei pidä aliarvioida, aina löytyy jotain opittavaa. Siinä oli mies ja äiti parina, miehen vaimo oli kolmas pyörä. Nainen oli jo hakenut eroa. Phil´in sanoi seuraavasti eroa hakevalle naiselle: Ajattele, miten upeata! Sinä voit kohta katsoa taustapeilistäsi näiden kahden naamoja! ja pääset pois elämästä, jossa ei ole mitään suunnitelmaa. Sinä jätät tämän paikallaan junaavan elämän, ja lähdet rakentamaan uutta elämää itsellesi, elämää jossa on suunnitelma!