Prkeen autoliikkeet kun tuovat itse nykyään isot määrät autoja ulkomailta....mm.kamux. Taitavat sielläkin olla kaikki ulkomailta tuotuja. Ensin oltiin niin vastaan ettei käy edes vaihdossa jos on maahantuotu. Enpä kyllä koskaan tule ostamaan autoliikkeestä autoa.
autoliikkeet tuo ulkomailta
jormatapsa..
4766
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
niitä autoja on tuoda ulkomailta kun kotimainen valmistus on aika heikkoa.myös veho tuo kaikki uudet autot ulkomailta,kuten kaikki muutkin uusia autoja myyvät liikkeet.
kun kotimaassa ei kukaan hullu luovu autosta sillä hinnalla (jos ei oo ihan pakko) mitä autoliikkeet maksaa. Ne ei maksa enempää ku millä ne saa ulkomailta ostettuu. Se on kauppa ja merenkulku ku kannataa.
Omistajat haluu 2008 tai 2007 malleista melkein uuden hintaa ja esim saksasta 2007 on reilusti alle 50% uuden hinnasta vaikka roudaat sen tänne ja makselet verot. Senlisäks autoliikkeet maksaa verot kuitin mukaan ei arpapelillä niinku Mahtisysteemi tekee yksityiselle.
Joo älä sieltä Ladoja katselekkaan, joudut nyt kyllä meneen muualle..........
moikka en oikeen tiennyt että mihin kategoriaan olisi pitäny kirjoittaa jtn päätin nyt kysyä täältä .
kertokaa mulle jtn saksalaisia autoliikkeitä mistä voisi ostaa mopoauton jonka voisin sitten
tuoda suomeen.
kiitos jo etukäteen