romanialaisille turvapaikka

satan PRKLE

31

229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kenen syy

      Asuvat teltoissa kalasataman metroaseman kupeessa.

      • -2010-

        ja lättyyn koko jengiä.
        Uikoot takaisin!


    • yök .. .

      Tämä on nykyinen järjestelmä.

      Ja tähän järjestelmään käytiin koulua, ja nyt nähdään kuinka se revitään rikki.

      Jaa a, ei mahda mitään. Mun suomi loppuu mun pihalle. Sen jälkeen alkaa jo eurooppa.

      • .. .

      • E1chmann

      • eksistentiaali
        E1chmann kirjoitti:

        Saksassa hoidettiin asiat kuntoon 30-40 luvulla. On aika palata järjen tielle.

        Ei ennen tehdä yhtään mitään, meille suomessa tämä on uutta... trendikästä eu.huumaa.
        odotetaan jos nämä eudirektiivin hullaannuttamat päättäjät saisivat jonkin lakialoitteen aikaiseksi.


        Tänä päivänä kusettaja syö paremmin kuin rehti veronmaksaja.


      • ONNEKSI JA ILOKSI
        E1chmann kirjoitti:

        Saksassa hoidettiin asiat kuntoon 30-40 luvulla. On aika palata järjen tielle.

        Takaisin ei tule, vaikka kuinka itket, rasisti-raukka


      • 26

        muistaakseni Italiakin on Eu:ssa.. mitä?
        siellä on hiukka toinen meininkin näiden loisten osalla, ei makseta mitään ja käännytetään heti takaisin.

        Onhan se eu antiperkele mutta tämä pakolaispolitiikka on vain ja ainoastaan suomen helmi sioille.


    • Hannele K.

      Toivottavasti vihdoin järki ja inhimillisyys voittaa ja Thors saisi pakotettua valtiomme myöntämään kurjuudessa kärsiville romaneille turvapaikan! Autan itse Helsingin Kalasataman romanikerjäläisiä Vapaa liikkuvuus-kansalaisliikkeen kautta, ja tiedän mitkä olot heillä ovat. Helsingin Sanomien kaupunkitoimittaja Kimmo Oksanen on kirjoittanut kirjan romanikerjäläisistä; teidän rasistienkin kannattaa lukea se. Avartaa ahdasta maailmankuvaanne.

      Maamme on varakas, siis upporikas valtio, verrattuna mihin tahansa kehitysmaahan. Meillä on varaa auttaa ja asuttaa parikin miljoonaa turvapaikanhakijaa, joten romaneiden asuttaminen ei ole ongelma muille kuin ahdasmielisten rasistien päässä.

      Onneksi enemmistö kansanedustajista ja kunnallispoliitikoista edustaa humaania maahanmuuttolinjaa ja uskon tosiaan että romanit tulevat saamaan pysyvän maamme kansalaisuuden ja turvapaikan.

      • 8513

        Nyt Hannele kiireesti pilleripurkille, taikka tuskin sieltä enää apua löytyy, tarvitaan lobotomiaa.


      • rosvojoukkuepeluri

        romanoffi tai mene neuvomaan niitä romaniaan. olet tosi pölvänderi.
        mitä helvettiä tänne niitä hingut rötöstelemään ja opetat sossilaisiksi?
        olet törkeä tyyppi.


      • yksityisyrittäjä

        Todella nasevasti kirjoitettu ! Heh


      • -2010-

        Tai painu sä akka sinne mannelaan.


      • Ymmärtävät mitä sylkesi suuhun tuo :oD

        http://2.bp.blogspot.com/_vQYkmR5iJos/S9IOydAQUDI/AAAAAAAAAM0/jbNQk1NxUgg/s1600/you-lie-1-2.jpg


      • Affenanmua

        Ahvenanmaalaiset ovat raivoissaan, kun manner-Suomi omii kaikki kultturinrikastajat itselleen.


      • anskattoony

        vaikka vetoa ,siitä etteivät romanian kerjäläiset tule saamaan suomen kansalaisuutta koskaan ,ja seuraavien vaalien jälkeen niillä ei ole rajojen yli tulemista jolleivat kykene näyttämään millä aikovat täällä elää.


      • Hannele K.
        anskattoony kirjoitti:

        vaikka vetoa ,siitä etteivät romanian kerjäläiset tule saamaan suomen kansalaisuutta koskaan ,ja seuraavien vaalien jälkeen niillä ei ole rajojen yli tulemista jolleivat kykene näyttämään millä aikovat täällä elää.

        Minä taas uskon että romanit saavat kansalaisuuden. Onneksi kansamme enemmistö on suvaitsevaisia, ja te rasistinnilkit jäätte paitsioon. Ja onneksi Brax on viemässä voimakkaasti eteenpäin lakimuutoksia, jolla rasistisia rikoksia rangaistaan ankarammin.


      • Hassun kamu
        Hannele K. kirjoitti:

        Minä taas uskon että romanit saavat kansalaisuuden. Onneksi kansamme enemmistö on suvaitsevaisia, ja te rasistinnilkit jäätte paitsioon. Ja onneksi Brax on viemässä voimakkaasti eteenpäin lakimuutoksia, jolla rasistisia rikoksia rangaistaan ankarammin.

        Lauttasaaren taidelukiossa, Kirsi M-B kanssa?

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8838520


    • hienoo kaduille yes.

      Suomessa jo 1 miljoona kerjäläistä täyttelee kaavakeita sisätiloissa.. nä romaanit pääsi tähän etuoikeutettuun ryhmään sisälle, Älkää Kadehtiko heitä.. jo Romaniassa Unkarissa bulgaariassa näitä romaaneja syrjitty sata-vuotta... Nyt Suomi pääsi apuun... muutama sata romaania, ei haittaa.. koska yh-äidit esm. sossu-tatien kanssa yhteistuumin valmistavat ammatti pummeja suomeen n. 1000 kpl /kk.ssa..

      • 206

        Sisätiloihin, tottakai ja lämpimään. Eikö Riihimäellä ole lämmin paikka näille suloisille kerjäläisille, ja agrekaattikauppiaille.


    • loppunut ymmärrys

      on suomen lait ja pykälät suoraan perseestä,mutta kerjäläisten tieto-taito "taivaasta".
      kuka lienee tuonkin keinon ko. porukoille infonnut.
      sosiaaliapu EI MISSÄÄN NIMESSÄ SAA TOTEUTUA em. keinottelua käyttäen.
      em. väki vauhdilla takaisin ilman mitään mutinoita. jos tässä munitaan,on kaikki kaikille sallittua aina.
      uutinen pilasi koko kesän,ehkä koko tulevaisuuden,niin on vääryys vallannut suomen....mutta
      päättäjät ne vaan nukkuu,unissaan kulkee ja täysin kuuroina kulkee. on suomen touhut todella
      "syvänmeren" kalastusta,,,voi helvetti soikoon.

    • Late Lapista.

      On lottovoitto saapua Suomeen, mutta vain mutiaisille!


      Late Lapista.

    • tulee muuttamaan

      viranomaisten käsitystä kulttuurinrikastajista.

      Odotellaan.

    • Kun etukäteen on tiedossa ettei EU maan kansalainen voi saada turvapaikkaa toisessa EU maassa, on paperin käsittelijöitä neuvottava käsittelyn nopeuttamiseksi.

      Tapa 1. Ota tiukasti kiinni A4 arkin yläkulmista molemmin käsin.
      Työnnä vasenta kättä eteenpäin ja oikeaa kättä itseäsi kohti.
      Pudota arkin puolikkaat roskakoriin.

      Tapa 2. Riiputa paperia toisella kädellä yläkulmasta. Toisella kädellä tuot palavan liekin (esim. savukkeensytytin, tulitikun, liekinheittimen tms.) ja sytytät paperin alakulmasta palamaan. Pudota tuhka turvalliseen paikkaa, vessanpönttö, tiskiallas tms.

      Näillä ohjeilla käsittelyaika nopeutuu eikä pakoloisten tarvi peloissaan odotella päätöstä viikkokaupalla vaan pääsevät välittömästi harrastustensa pariin ja värittämään Suomen harmaata katukuvaa.

    • miten voi olla

      Siis miten voi olla mahdollista, että romaanit voi ylipäätänsä anoa turvapaikka jos ovat eu-kansalaisia...sittenhän mäkin voisin anoa turvapaikkaa Suomesta ja vedellä rahnuja ihan tosta vaan!

      • Mutta ihan mahdotonta ymmärtää miksi käsittely (ja veronmaksajien rahan tuhlaus) kestää viikkoja kun päätöksen pitäisi olla selvä. Ei turvapaikkaa toisen EU maan kansalaiselle.


    • hölmöläisten malliin

      On se harkitsematonta rahan tuhlausta, kun tiedetään ettei perusteita turvapaikkaan ole, niin siitä huolimatta asia käsitellään. Eikö jokaisen maan pitäisi ottaa velkaa vain omien elättämiseen.
      Suomessa lisääntyy norppa- somali- ja romanikannat, muusta ei niin väliä.

    • zzmmzz

      "Onko tämä helvetti missä asumme"

      Alkaa tämä jo sen esikartanolta jo pikkuhiljaa vaikuttaa,

    • --*?`?=?=)/

      tänä suomi onkaan , täällä aletaan käsitellä asiaa jote ei ole olemassa , elikkä toisen eu maan kansalaisen turvapaikkahakemusta ei tarvitse käsitellä , muutakuin täyskäännös ja potku peruksille.

    • nujerrettava!

      Kunnon eliittijoukot iskemään romaniaan. Ensin lentokentät moukaroitava ja sitten armeija teurastettava viimeiseen mieheen. Tämän jälkeen voidaan romanian poliittinen johto tuomita romaneihin kohdistuvasta julmuudesta ja kansanmurhasta, ja tämän jälkeen välittömästi teloittaa ampumalla tai hirttämällä.

      Myös romanian suomen suurlähettiläs on toimitettava tuomiolle tekosistaan.

      Tämän jälkeen, kun romanian rikokset romaneja vastaan saadaan kitkettyä, voivat turvapaikkaa hakevat romanit palata turvassa kotiseuduilleen.

      Romanian tämänhetkinen rasistinen murhahallinto, joka pakottaa kansalaisensa hakemaan turvapaikkaa muualta EU:sta, tulee kitkeä määrätietoisesti. Nykyaikaisessa EU:ssa ei ole sijaa tuollaiselle rasistiselle natsijuntalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      178
      2638
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2397
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      103
      1090
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      770
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      761
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      276
      747
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      87
      734
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      688
    Aihe