the CLASH

jeefghjkllghhjk

miten täällä muut punkkarit on ottaneet vastaan the clashin sanoisinko radikaalin tyylimuutoksen london callingin jälkeisessä sandinistassa. mitäs helvetin punkkia senyt taas on? semmosta saatanan suolihuuhtelu musiikkia. meni hyvä bändi pilalle.

6

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............

      en tiiä,ei clashilla mun mielestä oikeen oo hyviä biisejä,tai on muutama esim. london calling,losting in supermarket,death or glory,spanish bombs..

      • tervehdys vitu homot

        HAISTAKAA TE VAAN VITTU KAIKKI TE VIT*N RUNKUT!!!!! CLASH ON JUMALA!!!! TE OOTTE VAAN SAATANAN WNB PUNKKAREIT JOS ETTE DIGGAA OLLENKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • -`*´-

      HUONO YLEISÖ!

    • Gothic Rocker

      ovat täynnä hyviä biisejä. Klassikkoja. Sandinista on liian pitkä. Siitaä olisi saanut yhden loistavan albumin tai yhden hyvän tuplalevyn. Tekivät ylipitkän kolmoisalbumin jotta pääsivät nopeasti irti levytyssopimuksestaan. Vaihtoivat eri yhtiölle. Nerokas bändi. Ja Strummer laulaa joka sanan tunteella. Kuunnelkaa. Kukaan ei pysty samaan.

    • JoeMickPaul....

      Strummer mahtava laulaja. Hienoja biisejä. ASENNETTA! Oikeaa kapinaa!

    • trecool1

      HV! Eks voi tajuu et kylkai nyt muuattua saa vai pitäiskö aina vaa jauhaa jotain samaa ja samaa shittii..
      punk on just rajojen rikkomis ja uuden kokeilemist!! PÄSSI !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      120
      4120
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3425
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      2057
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1501
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1412
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      232
      1078
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      785
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      736
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      726
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      705
    Aihe