the CLASH

jeefghjkllghhjk

miten täällä muut punkkarit on ottaneet vastaan the clashin sanoisinko radikaalin tyylimuutoksen london callingin jälkeisessä sandinistassa. mitäs helvetin punkkia senyt taas on? semmosta saatanan suolihuuhtelu musiikkia. meni hyvä bändi pilalle.

6

788

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............

      en tiiä,ei clashilla mun mielestä oikeen oo hyviä biisejä,tai on muutama esim. london calling,losting in supermarket,death or glory,spanish bombs..

      • tervehdys vitu homot

        HAISTAKAA TE VAAN VITTU KAIKKI TE VIT*N RUNKUT!!!!! CLASH ON JUMALA!!!! TE OOTTE VAAN SAATANAN WNB PUNKKAREIT JOS ETTE DIGGAA OLLENKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • -`*´-

      HUONO YLEISÖ!

    • Gothic Rocker

      ovat täynnä hyviä biisejä. Klassikkoja. Sandinista on liian pitkä. Siitaä olisi saanut yhden loistavan albumin tai yhden hyvän tuplalevyn. Tekivät ylipitkän kolmoisalbumin jotta pääsivät nopeasti irti levytyssopimuksestaan. Vaihtoivat eri yhtiölle. Nerokas bändi. Ja Strummer laulaa joka sanan tunteella. Kuunnelkaa. Kukaan ei pysty samaan.

    • JoeMickPaul....

      Strummer mahtava laulaja. Hienoja biisejä. ASENNETTA! Oikeaa kapinaa!

    • trecool1

      HV! Eks voi tajuu et kylkai nyt muuattua saa vai pitäiskö aina vaa jauhaa jotain samaa ja samaa shittii..
      punk on just rajojen rikkomis ja uuden kokeilemist!! PÄSSI !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1060
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      113
      994
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      982
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      874
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      89
      816
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      4
      684
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      637
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      190
      633
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      607
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      603
    Aihe