the CLASH

jeefghjkllghhjk

miten täällä muut punkkarit on ottaneet vastaan the clashin sanoisinko radikaalin tyylimuutoksen london callingin jälkeisessä sandinistassa. mitäs helvetin punkkia senyt taas on? semmosta saatanan suolihuuhtelu musiikkia. meni hyvä bändi pilalle.

6

788

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............

      en tiiä,ei clashilla mun mielestä oikeen oo hyviä biisejä,tai on muutama esim. london calling,losting in supermarket,death or glory,spanish bombs..

      • tervehdys vitu homot

        HAISTAKAA TE VAAN VITTU KAIKKI TE VIT*N RUNKUT!!!!! CLASH ON JUMALA!!!! TE OOTTE VAAN SAATANAN WNB PUNKKAREIT JOS ETTE DIGGAA OLLENKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • -`*´-

      HUONO YLEISÖ!

    • Gothic Rocker

      ovat täynnä hyviä biisejä. Klassikkoja. Sandinista on liian pitkä. Siitaä olisi saanut yhden loistavan albumin tai yhden hyvän tuplalevyn. Tekivät ylipitkän kolmoisalbumin jotta pääsivät nopeasti irti levytyssopimuksestaan. Vaihtoivat eri yhtiölle. Nerokas bändi. Ja Strummer laulaa joka sanan tunteella. Kuunnelkaa. Kukaan ei pysty samaan.

    • JoeMickPaul....

      Strummer mahtava laulaja. Hienoja biisejä. ASENNETTA! Oikeaa kapinaa!

    • trecool1

      HV! Eks voi tajuu et kylkai nyt muuattua saa vai pitäiskö aina vaa jauhaa jotain samaa ja samaa shittii..
      punk on just rajojen rikkomis ja uuden kokeilemist!! PÄSSI !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1348
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      630
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      79
      604
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      568
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      50
      563
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      190
      541
    Aihe