öylen illalla menin halavattu laalammaan karaokkee neljään er kuppilaan ja kaakesta heittivät pihalle ja kahteen sain porttikiello, voi halavattu kun muallaispokkoo rieppo ja kun mie oon vielä ookkeen kilipailluhhii karaookessa.
Sanokkee työ mitä miun pitäs tehä.
Sanokkee työ mitä miun pitäs tehä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Herra on tainnut ottaa vähän liikaa neuvoa-antavaa. Jos sitten kokeillaan huomenna uudelleen."
elä sie ukko höpötä, kuule juankosken poijjat ei kossupullosta oon moksiskaan ja silälhän suvaan tunnelmoo.
Vuan sen sanon jotta helsinkilääset on katteellissii on kato sen verran enemmän nennään höninnää kun sorsakosken topilla ja kumarammassa laalan, värina on sammoo tassoo kun tapion karin, savon pooka hiännii.
Ja voiphan se olla jotta se portasr tul katteeliseks kun varakkaamman näk
se et noi poket ottaa omansa
mä oon nähny kun kännis noi karaokelaulajat
yleensa menee himaan
toi voi myös olla et sä et kuulu
tohon sivistyksen piiriin ja kato koto savoon joudut menee
kerralla kun tulet hesaan ota yhteyttä meihin, autamme sinua sopeutumaan helsinkiin ja laulumaailmaan
perustimme poistuessamme karaokelaulanta- illasta mariankadun pata-ässästä klo 24.15 yhdistyksen jonka tarkoituksena on auttaa karaokesta syrjäytyneitä, tuolita pudonneita, pöljiä ja muita avun tarvitsijoita
ohjaamme myös karaokevieroitukseen, tarvittaessa
yhdistyksemme nimi on "selkärangaliset karaokelaulajat"
taxi
huomenta kaikille ja hyvää yötä
hauskaa oli (kait)
kurkku kipeenä laulamisesta
varpaat kävelystä
pää samppakaljasta
ja nyt tuutumaan