huomauttelee pikkujutuistaki?Pitäsköhän sittenkin vielä odottaa,voiko muuttua vielä pahemmaksi.Vasta 6kk asuttu yhdessä ja kaikki hän osaa minua paremmin?
aina oikeassa?,
pisti miettimään
8636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuskimpa ainakaa parempaa suuntaan menee... lähde ennenkuin menee liian pahaksi....
Etko lainkaan viitsinyt nähdä vaivaa tutustua mieheen ennen yhteenmuuttoa? Vai pakottaako jokin sisäinen geenisi heti tavattuasi ensimäisen miehen muuttaa yhteen hänen kanssaan ja toivoa että yheteiselo sujuu?
Mikäli sinulla on psyykinen sairaus joka aiheuttaa loogisen ajatuksenjohtokyvyn puutteen, sinunulla on ongelma johon tuskin näillä palstoilla saat apua.
Mutta jos kysymys taas on tyhmyydestä ja laiskuudesta -- niihinkään sinä et täältä saa apua. Ainoastaa viestin että tyhmyydestä sakotetaan.
Täällä mahtaa olla oikea Sherlock Holmes asialla, kun tuosta päätteli että kaikkitietävä puoliso on mies?
Sherlock Holmes vastaa : "Tässä tapauksessa sanan "mies" < eri taivutusmuodoissaan> voi lukija vaihta sanaan"nainen" viestin sisällon lainkaan muuttumatta. AP tietenkin on sen huommannut ilman lisäyksiä. Mutta tavataan se nyt yksinkertaisesti vielä kaikkien ymmärrettäväksi"
kannattaako olla ihmisen kanssa joka ei selvästikään kunnioita sua ollenkaan??
Kyllä se siitä tasaantuu jahka tottuu elämään sun vaikutuspiirissäsi. Joillekin ihmisille se yhteen muuttaminen on vaan isompi elämänmuutos ku toisille ja ne sitten oireilee siitä esim. just noin.
Pidä vaan puolesi äläkä anna toisen satuttaa sinua, ihmettele ääneenkin hänen tarvettaan huomautella sulle joka asiasta, silleen sä teet hänen käytöksestään näkyvän myös hänelle itselleen jolloin hän joutuu sitä vähän miettimään.
Siinä samalla te opettelette keskustelemaan ikävistäkin asioista ja riitelemäänkin yhdessä ja sellasia taitojahan se parisuhteessa eläminen aina vaatii, oltiinpa sitten minkä ikäisiä hyvänsä.
IKINÄ KOSKAAN ei saa alistua toisen määräiltäväksi.
enkä ikinä alisti enää,kokemusta on jo aiemmasta elämästäni.Mutta,toisaalta hyvä huomata,mikä vimma joillakin miehillä on päteä?
Ei onnistu minun kanssani se tyyli,hyvä kun sain kannustustata täältäkin lisää :),katsotaan......