Adressi väärää voitonpäivää 9.5. vastaan

Adressi väärää voitonpäivää 9.5. vastaan:
http://www.adressit.com/stalininvoitonpaivakiellettava

Kannattaa allekirjoittaa!
8127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

juhlittu. Hieno adressi!

Äänestä
  • Ainakin murhaajien ja kodinryöstäjien juhlinta pitää lopettaa. Miettikääs nyt viipurilaisiakin, vaikka Martti Ahtisaarta miltä tuntuu kun miehittäjäsiat riekkuu sitä vapautuksen juhlaa. Suomen toiseksi suurin kaupunki sentään oli ja stalinistislaavit ryösti.

    Äänestä

  • Alas kodinryöstäjät! kirjoitti:

    Ainakin murhaajien ja kodinryöstäjien juhlinta pitää lopettaa. Miettikääs nyt viipurilaisiakin, vaikka Martti Ahtisaarta miltä tuntuu kun miehittäjäsiat riekkuu sitä vapautuksen juhlaa. Suomen toiseksi suurin kaupunki sentään oli ja stalinistislaavit ryösti.

    Karmeassa kunnossa taitaa olla. Olisiko kannattanut jättää suomalaisille niin nyt voisivat venäläisetkin matkailla ja shoppailla kehittyneessä Viipurissa?

    Mutta siinä se nähdään mitä kommunismi on. Kun kaikki hyvinvointi keskitetään eliitille niin tulos on karmea. Miten joku äänestää Suomessakin vasemmistoliittoa vaikka kommunismin seuraukset ovat nähtävissä naapurimaassa?

    Äänestä

Harvinaisen hyvä ja aiheellinen addressi. Pankaapas vähän nopeasti sanaa eteenpäin niin Kremliin saadaan tieto sunnuntaiksi mitä Suomessa tehdään.

Äänestä
  • Eipä arkailla suomalaiset! Näppixet sauhuun ja nimi adressiin!!

    Äänestä

Lue Pate Ahlmanin Iltalehdessä julkaisema artikkeli 'Moskovassa ylistetään Stalinia voitonpäivänä 2010!' jonkahän kirjoitti alun perin Karelia Klubi -lehteen 2006 - nyt se on yhä ajankohtaisempi:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=277828

Venäjällä ylistetään partisaanejakin, jotka lahtasivat Suomen aseettomia siviilejä useassa kylässä, tosi sankareita siis. Partisaanipedofiilit ovat kansanmurhaajia Katso http://partisaanit.blogs.fi

Kysymys: Onko tulevana sunnuntaina fiksumpi se kansakunta joka 1) kalisuttelee aseita ja häpäisee uhreja ylistämällä naapurikansoja ja omaakin massoittain tappanutta kansanmurhaajaa ja pedofiilipartisaanejaan vai 2) se joka toivottaa 9.5. Onnea äitienpäivän johdosta?

Äänestä
  • Taitaa pikku fasisitin nilkkejä vituttaa kun SUURI JA MAHTAVA juhlii jälleen 9-5, menkäähän nyt vaan kaiveleen Karjalan korpiin jos sattusitte vielä löytään isoisänne luita jostain kiven kolosta voi vielä jäänyt jalkojen luut juoksu asentoon kun juoksivat PUNA-ARMEIJAA pakoon niin vietävästi,että kyllä' se varmaan vituttaa raskaasti vielä näitä jälkipolvienkin suursuomi haihattelioiden kusipää jälkeläisiä.Kyllä perkele minä nautin siitä että suomi fasisteille laitettiin luu kurkkuun sata prosenttisesti pitäisi pitää nyt vaan suuta pienemmällä ettei sitä tulla taas tukkiin niinkuin KAKSI kertaa ENNENKIN. Siinä Stalin teki suuren virheen kun ei miehittänyt tätä helvetin fasisti pesää siinä ei olisi ollut mitään vaikeuksia 1944 puna armeijalla.

    Äänestä

  • Eläköön,, Stalin!!! kirjoitti:

    Taitaa pikku fasisitin nilkkejä vituttaa kun SUURI JA MAHTAVA juhlii jälleen 9-5, menkäähän nyt vaan kaiveleen Karjalan korpiin jos sattusitte vielä löytään isoisänne luita jostain kiven kolosta voi vielä jäänyt jalkojen luut juoksu asentoon kun juoksivat PUNA-ARMEIJAA pakoon niin vietävästi,että kyllä' se varmaan vituttaa raskaasti vielä näitä jälkipolvienkin suursuomi haihattelioiden kusipää jälkeläisiä.Kyllä perkele minä nautin siitä että suomi fasisteille laitettiin luu kurkkuun sata prosenttisesti pitäisi pitää nyt vaan suuta pienemmällä ettei sitä tulla taas tukkiin niinkuin KAKSI kertaa ENNENKIN. Siinä Stalin teki suuren virheen kun ei miehittänyt tätä helvetin fasisti pesää siinä ei olisi ollut mitään vaikeuksia 1944 puna armeijalla.

    Voi kun olet katkera. Jos olisi miehitetty niin sinuakaan ei olisi ja ehkä se onkin harras toiveesi. Kuka on fasisti, stalisnistifasistit ovat ilmeisesti niin vihaa täynnä, että ei siinä auttaisi edes vanha Freudikaan vaikka pitäisi tuhatvuotisen analyysi-istunnon.
    Maiden rajat ovat mitä ovat ja jos ei tykkää yhdestä maasta ja sen kansasta niin aina voi mennä muualle. Moi då! Mistä kiikastaa kun vielä täällä pyörit, vai onkohan niin, että naapurimaakin on alkanut pikku hiljaa sivistyä ja inhimillistyä oikeusvaltion suuntaan jolloin sinunlaisillesi ei jää kuin Sudan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Allekirjoitetaan kirjoitti:

Adressi väärää voitonpäivää 9.5. vastaan:
http://www.adressit.com/stalininvoitonpaivakiellettava

Kannattaa allekirjoittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu