Moikka.Mulla on aivan ihana mies mutta se syyttää mua sen kolun perseelle menosta ja sen intti ajasta.Mun mielestä en ole mitää pahaa ikinä tehnyt sille tai saatika pilannut mitää.Ja mitä intin pilaamiseen tulee niin se on siinä kun itkin alussa kun se lähti pois lomilta.Mä sekoon auttakaa mitä teen.
missä mättää
minä vaan
2541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kuulosta kauheen ihanalta mieheltä, jos se tietosesti syyttää sinua omista virheistään tai saamattomuudestaan.
Mulla on duuni ja koulu menny päin helvettiä, koska rakastuin, enkä pysty tekemään mitään muuta kuin ajattelemaan tätä miestä ja olemaan hänen kanssaan. Ja silti vaikka hän aika epäsuorasti on syynä omien asioideni "huonosti menemiseen", en silti syytä, tai koe sitä niin, itsestänihän se tunne tulee, ja itse olen ilmeisesti niin heikko, että jää asioita tekemättä, mutta sellaista se on kun on jotain paljon parempaa mietittävää..
Jos sinun miehesi kokee asian noin, niin kyllä silloin se on niin, että hän hakee vain syntipukkia, jos ei itsellä ole rohkeutta myöntää kämmänneensä. Ja mitä sitten jos joku intti on mennyt "huonosti" tai koulu? Aina voi tsempata varsinkin koulun suhteen, riippuen tietysti vähän tilanteesta..
Ei sulla ole ihana mies. Sulla on mies joka pahoinpitelee sinua henkisesti.