Etsin unelmieni vihkisormusta, ja kävin mainoksen perusteella tutustumassa äskettäin Chanti -verkkokauppaan, jossa kaupataan mm. timanttisormuksia 20-70% alennuksella. Väittävät ostavansa suoraan alihankkijoilta, mutta jotenkin tuntuu epäluotettavalta koko nettisivusto ja tuotteet. Yritys kauppaa aivan valtavia määriä koruja niin kohtuuhintaan kuin myös todella törkykalliita timanttikoruja.
Toivoisinkin kuumeisesti vastausta joltain ihanalta, joka olisi asioinut ko. yrityksessä, ja antaisi palautetta siitä. Jotenkin koko heidän touhunsa tuntuu vain niin epäilyttävältä..Varsinkin, kun alennukset korujen ovh -hinnasta ovat niin hurjat..
Jään vastausta odottamaan :)
Onko Chanti -nettikauppa luotettava?
3
2192
Vastaukset
- ehkä huijausta
Nettisivuilta ei löydy ollenkaan yrityksen osoitetietoja, vain puhelinnumero ja sähköpostin lähetysmahdollisuus. Vaikuttaa todellakin huijausfirmalta.
- Katri:-)
Chanti en tieda.
Mutta ostin tästä: www.myprecious.fi
http://www.myprecious.fi/epages/Kaupat.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/30092010-181266/Categories/Sormukset
My Precious on luotettava. - Beautyy
Hei, ostin Chantista kaks kuukautta sitten sormuksen ja sain sen noin kahden vkon sisällä. Itsekkin epäilin aluksi, mutta ainakin mun tapauksessa lähettivät tilaamani sormuksen. Tossa keskustelua tästä samasta aiheesta http://keskustelu.suomi24.fi/node/6846693
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852220- 431800
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!721564- 761336
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261194- 771181
- 481173
- 591071
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai381014- 37953