Lähistöllä ei ole ketään jolle puhuisin, joten valuutan nyt huoleni teille... Lyhyen, mutta intensiivisen suhteen jälkeen päätimme lopettaa tai ainakin pitää jonkinlaista taukoa. Olimme jonkin aikaa erossa ja sitten suhde alkoi taas lämpeämään. Olisin valmis yrittämään, mutta nyt sain tietää, että tyyppi oli tämän "tauon" aikana käynyt entisen tyttöystävänsä housuissa, varmaan samaan aikaan kun itseäni vielä itketti suhteen lopettaminen. Onko mua petetty?
Petetty?
Emppu-84
3409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
miehet ovat just tuollaisia. Minulle kävi vastaavasti kuusi vuotta sitten, suhteemme alussa. Vieläkin minua vituttaa (anteeksi ruma sana joa valitettavasti on ainoa kuvaamaan tunteitani) kun ajateleen miten kiire olikaan hässimään toista. Varsinkin kun viikkoa myöhemmin polvet naarmuilla istui edessäni rukoillen pääsyä' luokseni takaisin.
No tässä ollaan yhdessä jo kohta 6v mittarissa ja kaikki on puitteiltaan ihanaa,
varsinkin kun tuo poikaystävä halusi mun kanssa vakituisen seksisuhteen sinusta huolimatta:)
mieti millaisen kanssa olet tekemisissä, seksi kun sun kanssa ei ollut niin tyydyttävää kun mun...
ja tuo mies palaa uudelleen mun luo aina uudestaan
seksi hallitsee mailmaa ja miehiä, ne hakee sitä sieltä mistä saavat ja sellaista kun haluavat, saattavat
pitää kulissiparisuhteen olosuhteiden pakosta, mutta tuollainen mies ei ikinä ole päällään mukana
sellaisessa suhteessa vaan tarvitsee sen himonsa tyytydyttämiseen sielunkumppanin. mitä sinä
ilmeisesti et hänelle ole?
Jos päätitte (ilmeisesti sinä et olisi halunnut) lopettaa tai ainakin pitää "jonkinlaista taukoa", ja lisäksi olet itekienyt suhteen LOPETTAMISTA, niin sinua ei ole petetty, koska suhde oli sinä aikana poikki/loppu, (miksi muutoin olisit itkenyt suhteen lopettamista?).
Jos kumpikin halauisi sitoutua toiseen, ei silloin mitään (tilapaistä) lopettamista tarvita. Ikävää kuitenkin sinun kannalta. Mielestäni sinun kannattaisi miettiä (toisen) taukohalukkuuden perusteella sitä, oletteko kuitenkaan ihan samoilla ajatuksin liikkeellä suhteessa.