hei millä värillä saan tosi blondatut vaaleat hiukset? Nyt olen yrittänyt mutta vaaleaksi ei vaan tule. Mikä olisi vaalentava merkki? Please.
blondaus
miten blondiksi
4300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itselläni oli aikoinaan ihan valkoisen vaaleat hiukset.. käytin tuolloin schwarzkopf ice blond tai oisko se toinen ollut platinium blond merkkistä kaupanväriä
Ei millään värillä saa värjättyä blondiksi. Pitää tehdä ensin värinpoisto. Värjätä voi aina vaan tummemmaksi tai samalla sävyllä, kuin mikä lähtötilanne on. Lähtötilannetta vaaleamman värin valinta voi toki kirkastaa hiusta ja tehdä siihen kivannäköisen pinnan, mutta väriä se ei vaaleammaksi muuta.
Minkä väriset hiukset sulla on täl hetkel?
Jos sulla on jo suht vaaleat, niin kannattaa kokeilla esim. schwarzkopfin Live tai Garnier 100% Color väreistä jotain ihan blondia! (:
Jos sulla taas on tummemmat hiukset, niin ekaksi täytyisi tehdä värinpoisto (1-2 riippuen mikä on lähtö tummuus ja kuinka vaaleaksi haluat + toisilla väri lähtee vaalenee helpommi ku toisilla) mikä kannattaa tehä ite esim. Garnierin värinpoistot on hyviä kun sen ohjeiden mukaan tekee, värinpoiston jälkeen voi laittaa sitten joko suoraan sen haluamasi sävyn tai sitten laittaa ekaksi vaaleahko tasoittava sävy ja sitten siihen 1-2vko päästä se haluamasi sävy (:
Toivottavasti tästä oli jotain apua ja löydät sen haluamasi blondin värin!
Kiitos Niille jotka vastasitte, olitte KULTAISIA...ok kokeilen ehdottamianne tuotteita. T: blondie..hyvää elämää Teille ...vastanneille, kiitos.