Olipa onneton tilaisuus, jossa orkesteri sammui kesken soitannan...
Äitienpäiväkatastrofi
Onneton perhe
221028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Voi voi, niinpäs olikin muttei liity mitenkään tähän palstaan. Hanki lääkitys onneton aloittaja!!!!!!!!
juttusi, SF-Caravan Ry:n nettipalstalle, sinne sopii kaikenlaiset höpinät. Ei siellä muuta olekaan kuin häpinöitä valitettavasti !
Liekö missäpäin tuollainen tapahtuneen ? Etelisessä Suomessa se on hyvinkin tavanomaista ,vaikka järjestys säännöt edellyttävät henkilökunnalta ja viranhaltijoilta selvää päätä .Hallitusten on ennalta puututtava näihin seikkoihin ja ehkäistävä tuonlaatuiset ongelmat .
Peräseinäjoella Kalajärvi
Mistä siis oli kysymys siellä? Tiedän paikan, kerran/pari vuosittain käyty viim. 7 vuoden aikana. Meidän tenavat tykkävät kovasti alueen junasta.
Vähän nolo juttu varsinkin Äideille.
onneksi noita firman juhlia ei ole kovin usein äitienpäivänä
Mitkä juhlat ne sitten oli?
kun edes soittajilla oli hauskaa jos muilla ei ollut...
Eihän toi ole mikään propleemi. Kyseessä oli todennäköisesti järjestetty juttu eli ohjelma-numero, jossa tarkoituksella oli jännittäviä yksityis-kohtia Jokainen muistaa tuon mielenkiintoisen tapahtuma sarjan vielä pitkään. Paljon on valitettu, että ohjelmistossa ei ole koskaan mitään uutta- nyt oli!
Orkesteri vain samaistui karavaanareihin.Ei siinä nyt pitäisi mitään ihmeellistä olla.
Onko näillä soittajilla edes asuntovaunua? Vaikea mielestäni on samaistua, jos ei edes kokeile tuota ihanuutta.
Mutta samanlaisen kännin nykäsee kuin karavaanari ,niin siinähän ne on jo samanlaisia
jos orkesteri ei kännää karavanalueella. Soittajille soppaa vaan vai mitä keittoa se oli...
Hyvä että Kalajärvellä vaalitaan perinteitä tässäkin asiassa.
tänne vaan
Eiköhän tämä ole jo loppuun kaluttu uutinen?
Nyt on jo pikkujoulujen aika.
Kyllä joulu on jo ovella ja nyt on tonttuilut ohi.
tulee taas äitienpäivä. Orkesteri jatkaa silloin siihen, mihin edellisenä äitienpäivänä jäi.
Ja poljenta jatkuu taas
Ja kaikki on kännissä ,kukaan ei tiedä että on mennyt taas vuosi eteenpäin huomaamatta
Kyllä lystiä pitää olla
Kyllä totta se on ettei enää ole kuin 5kk ja on äitienpäivä ja toivottavasti kevät jo pitkälla.Toivottavasti orkesteri ei ole sama kuin tänä vuonna kun jouduttin ajamaan kesken soitannan ulos koko alueelta .Todella fiasko tilanne.
uusi tilanne kun orkesteri on saanut vuoden välillä harjoitella.
ei kararavaanari sitä huomaa kännissä. LUULEE VIELÄ ETTÄ ON SAMA ÄITIENPÄIVÄ KUIN VIIMEVUONNA