Voiko nainen ja mies olla ystäviä jos ollaan kuitenkin heteroita ?
Ystävyys...
654321
20139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
jos oot tarpeeksi ruma :)
aina auta :D
Eikun ne on aina vihamiehiä ellei kyseessä ole jotain seksisuhetta tai siihen tähtäävää toimintaa. ;)
Huom. niille jotka ei ymmärrä käänteistä sykologiaa: Tää on huumoria sitte
Ihan hyvin.
aina niistä naisista, mutta omasta puolesta voin sanoa, että kyllä.
voi..oikein hyvin voikin. Kaikki miehet ja kaikki naiset ei sytytä, miksei silloin heteronakin onnistus oikeen mainiosti olla vaan ystis? Mulla ainaki onnistuu, emmä näe kaikkia miehiä potentiaalisena kumppanina enkä ees panona. Suurin osa itteasiassa vois olla pelkkiä kavereita ja murto-osa voi kelvata kumppaniksi. On se niin vaikeeta mulla aina, mutta tavallaan kauheen helppoa, kun ei tartte hehkutella kaikkien ukkojen lähellä. On vaan, miten helppoo itteasias. :)
Miehen mielestä (ystävä)nainen ei ole häneen makuunsa "seksuaalisesti puoleensavetävä." Tätä ei pidä hänelle kertoa, ei ole mitään syytä loukata sitä (ystävä)naista, koska makumieltymyksiä on niin erilaisia.
koska suurin osa miehistä ei kiinnosta minua suhdemielessä ollenkaan. Ne ei oo mun tyyppisiä. Sellasten kans on helppo olla kaveri.
härkiä
kellonlyömällä vielä vastasit. Juu niin se on että kun ei kiinnosta niin ei kiinnosta, se jokin puuttuu vaikka ihminen ois kuin kiva ja hyvä tyyppi tahansa. Silloin voi olla kavereita.
niin harvat naiset on niitä jotka herättää seksuaalisuuteni
ollaan joskus seurusteltu, mut suhde ei oo onnistunut,
jos tunteet ei oo olleet molemminpuolisia, mut silti on kivaa olla yhdessä, niin silloinkin onnistuu,
samoin silloin tietysti, jos ei kummallakaan oo romanttisia tunteita, mut yhdessä on kiva vietää aikaa.
Jos on lapsuudesta/nuoruudesta saakka tunteneet. Mutta tuo "tunteet ei ole molemminpuolisia"... ei näin. Henk. koht. mielipide.
Kyllä voi. Paras ystäväni on mies. Elää onnellisessa avioliitossa tahollaan kuten minäkin omassani. Olemme olleet ystäviä lapsuudesta asti.
Ei kaikki vastakkaisen sukupuolen edustajat aiheuta värinöitä tai eivät ainakaan sovi parisuhteeseen juuri minun kanssani. Minullakin on fiksuja, hauskoja ja nättejäkin kavereita, joiden kanssa en voisi jostain syystä ajatellakaan parisuhdetta. Joku on mustasukkainen kumppaneistaan, joku ei suvaitsisi elämäntapojani, joku halusi monilapsisen perheen jne...
Miksei muka voisi?
...ja miehestä, jos kumpikaan tunne seksuaalista tms. vetovoimaa toista kohtaan, niin vois ne varmaan siinä tapauksessa olla ystäviä.
vain ystäviä?
Miksei suhteessakin voisi olla ystävyyttä?
Koska on kivaa että on useampi kuin yksi kaveri eikä niiden kaikkien kanssa voi seurustella samaan aikaan. Tulee sanomista :O Niin ja moni ihminen tuntuu tosi kivalta ja mukavalta ja muutenkin synkkaa mutta se ei kuitenkaan kiinnosta seksuaalisesti tai ei muuten vaan kiinnosta parisuhdemielessä. Eikä ole tarviskaan. Suhteet erikseen ja kavereita paaaljon, niin elämä on kivaa :)
"Miksei suhteessakin voisi olla ystävyyttä?"
-Eihän kukaan tässä ketjussa tuommoista ole väittänyt eikä ap tekstissä niin lukenut.
kaksi kivaa yhdessä ystävyydessä (seksuaalisesti synkkaavassa). Three's a party you know.
"Miksei suhteessakin voisi olla ystävyyttä?"
-Eihän kukaan tässä ketjussa tuommoista ole väittänyt eikä ap tekstissä niin lukenut.
Ei niin, mutta rivien välistä vahvasti välittyi.