kuukautiset kesken pillereiden

voisko joku selventää minulle, onko normaalia että alkaa rusehtava ja vähäinen vuoto kesken kaiken kun syö pillereitä? minulla on yasmin merkkiset pillerit ja ihmettelen kun ei ole ennen tämmöistä ollut? pitääkö vaihtaa merkkii vai mites? lääkäriin....? voisikos joku ystävällisesti keertoa missä vika?
4214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ne eivät ole kun yhdistelmien aikana ei ole kuukautisia kellään.
Niin, sivuv.mainitaan vuotohäiriöt....mm.läpivuodot

Äänestä
  • Luin tässä netissä ajan kuluksi olisiko kellään muulla tätä ongelmaa,koskaan aikasemmin minulla ei ole moista ollut:S tosin voihan se johtua että aloitin heti toisen perään mahdollisesti? en pitänyt sitä 7 päivän taukoa? vai oleko aivan hakoteillä? kuitenkin ihmetyttää ettei aikasemmin ole ja tämä läpivuoto alko 8 päivä... kestääkö tämmöinen kovin pitkään? :o

    Äänestä

  • 0=0 kirjoitti:

    Luin tässä netissä ajan kuluksi olisiko kellään muulla tätä ongelmaa,koskaan aikasemmin minulla ei ole moista ollut:S tosin voihan se johtua että aloitin heti toisen perään mahdollisesti? en pitänyt sitä 7 päivän taukoa? vai oleko aivan hakoteillä? kuitenkin ihmetyttää ettei aikasemmin ole ja tämä läpivuoto alko 8 päivä... kestääkö tämmöinen kovin pitkään? :o

    tod.näk.siitä että söit aloitit toisen laatan, eli tiputtelee lävitse. Kukaan ei sen kestoon osaa sanoa juuta tai jaata.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    tod.näk.siitä että söit aloitit toisen laatan, eli tiputtelee lävitse. Kukaan ei sen kestoon osaa sanoa juuta tai jaata.

    kiitoksia, ei tässä vielä kovin pahasti keritty huolestumaan (:

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


0=0 kirjoitti:

voisko joku selventää minulle, onko normaalia että alkaa rusehtava ja vähäinen vuoto kesken kaiken kun syö pillereitä? minulla on yasmin merkkiset pillerit ja ihmettelen kun ei ole ennen tämmöistä ollut? pitääkö vaihtaa merkkii vai mites? lääkäriin....? voisikos joku ystävällisesti keertoa missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu