Terem-Quartet

Parohod

Lappeenrannan EU-Venäjä Innovaatiofoorumin yhteydessä yleisölle järjestettävässä konsertissa 25.5. esiintyy Innovaatiofoorumin nimekkäin esiintyjäryhmä Terem-Quartet Pietarista, joka soittaa uudella tavalla hyvin mukaansatempaavasti perinteisiä venäläisiä kansansoittimia. Kvartetin esityksessä kyytiä saavat niin bassobalalaikka, sopraano- ja alttodomrat kuin harmonikkakin.

Tänä päivänä Terem-Quartetia kutsutaan Pietarin ja Venäjän käyntikortiksi maailmalla. Heidät lähetetään matkaan, kun halutaan näyttää Venäjän parasta osaamista! Yli 20 toimintavuotensa aikana Terem-Quartet on antanut yli 2.500 konserttia 60 maassa sekä osallistunut 63 festivaaleille ympäri maailmaa. Heidät nähtiin myös viime vuoden Euroviisujen yhteydessä lavalla!

http://terem-quartet.ru/index.php?page=772

Lipun hintakin on kerrankin halvempi kuin Venäjällä! Paikka on Lappeenrannan kaupunginteatteri ja aika siis 25.5. klo 19.00.

0

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        88
        2503
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        67
        1455
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        84
        1378
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        11
        1192
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        81
        923
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        19
        900
      7. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        33
        773
      8. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        54
        773
      9. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        102
        771
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        706
      Aihe