Lappeenrannan EU-Venäjä Innovaatiofoorumin yhteydessä yleisölle järjestettävässä konsertissa 25.5. esiintyy Innovaatiofoorumin nimekkäin esiintyjäryhmä Terem-Quartet Pietarista, joka soittaa uudella tavalla hyvin mukaansatempaavasti perinteisiä venäläisiä kansansoittimia. Kvartetin esityksessä kyytiä saavat niin bassobalalaikka, sopraano- ja alttodomrat kuin harmonikkakin.
Tänä päivänä Terem-Quartetia kutsutaan Pietarin ja Venäjän käyntikortiksi maailmalla. Heidät lähetetään matkaan, kun halutaan näyttää Venäjän parasta osaamista! Yli 20 toimintavuotensa aikana Terem-Quartet on antanut yli 2.500 konserttia 60 maassa sekä osallistunut 63 festivaaleille ympäri maailmaa. Heidät nähtiin myös viime vuoden Euroviisujen yhteydessä lavalla!
http://terem-quartet.ru/index.php?page=772
Lipun hintakin on kerrankin halvempi kuin Venäjällä! Paikka on Lappeenrannan kaupunginteatteri ja aika siis 25.5. klo 19.00.
Terem-Quartet
Parohod
0
897
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032143
- 1341178
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34751ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46567- 10540