Terem-Quartet

Parohod

Lappeenrannan EU-Venäjä Innovaatiofoorumin yhteydessä yleisölle järjestettävässä konsertissa 25.5. esiintyy Innovaatiofoorumin nimekkäin esiintyjäryhmä Terem-Quartet Pietarista, joka soittaa uudella tavalla hyvin mukaansatempaavasti perinteisiä venäläisiä kansansoittimia. Kvartetin esityksessä kyytiä saavat niin bassobalalaikka, sopraano- ja alttodomrat kuin harmonikkakin.

Tänä päivänä Terem-Quartetia kutsutaan Pietarin ja Venäjän käyntikortiksi maailmalla. Heidät lähetetään matkaan, kun halutaan näyttää Venäjän parasta osaamista! Yli 20 toimintavuotensa aikana Terem-Quartet on antanut yli 2.500 konserttia 60 maassa sekä osallistunut 63 festivaaleille ympäri maailmaa. Heidät nähtiin myös viime vuoden Euroviisujen yhteydessä lavalla!

http://terem-quartet.ru/index.php?page=772

Lipun hintakin on kerrankin halvempi kuin Venäjällä! Paikka on Lappeenrannan kaupunginteatteri ja aika siis 25.5. klo 19.00.

0

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olivia Oras kuollut

        Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
        Kotimaiset julkkisjuorut
        115
        2805
      2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

        Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
        Kajaani
        15
        1025
      3. Mies sun käytös satutti...

        Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
        Ikävä
        63
        863
      4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

        Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
        Haapavesi
        51
        805
      5. Sukunimesi eka kirjain?

        🤗
        Ikävä
        52
        789
      6. Mies tykkään edelleen sinusta

        Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
        Ikävä
        47
        674
      7. Kerro vain.

        Lipsauta johtolanka...
        Ikävä
        80
        626
      8. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

        Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
        Ikävä
        69
        622
      9. 50
        615
      10. Tönölän hukkaputki

        Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
        Kuhmo
        35
        604
      Aihe