Pakko on kirjoittaa tänne ja sanoa, että kylläpä on tyhmiä laihduttajia paikka pullollaan!! Joka toinen viesti koskee kaikenmaailman höpöhöpö diettejä, paastoja ja laihdutusvalmisteita. Miksi ette ihmiset usko, että laihduttamisessa EI ole oikotietä onneen. Se on vaan niin yksinkertaista, että ruokaa vähemmän ja liikuntaa enemmän. Siinä on resepti pysyvään laihtumiseen ja hyvään oloon.
KOKEMUSTA ON, -25kg.
KOKEMUSTA ON, -25kg.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä viitsi heti tyhmäksi haukkua jos joku haluaa kokeilla jotain uutta ja ennenkokematonta.
onnittelut laihtumisillesi,mutta en tunne itseäni tyhmäksi(ehkä vähän höpsöksi)jos haluan jotain dieettiä koittaa.
tyhmä on kyllä turhan voimakkaasti ja pahasti sanottu. En tarkoittanut sitä sanan varsinaisessa merkityksessä. Yritän vain sanoa, että vippaskonstit eivät auta.
Laihduttamisessa on useita oikoteitä:rasvaimu,tietyt teolliset kemikaalit(vaarallisia kropalle mutta toimivat),hormonien ylikäyttö jne.
Tuo ruokaa vähemmän ja liikuntaa enemmän ei aina toimi,kannattaa kattoa mitä syö ja tutkia mistä liikunnasta tykkää ja harrastaa sitten sitä.
Eräässä tutkimuksessa oli tutkittu kolmea eri ryhmää,jokainen söi 1200kcal dieetillä,eka ryhmä söi tuosta 90% hiilareista ja lihoi,toinen ryhmä söi 90% protskuista ja laihtui kohtuuullisesti,viimeinen ryhmä söi 90% rasvoista ja laihtui kaikkein eniten.Lihaskatoa ei tässä muistaakseni tutkittu, joten saattaa olla että prostkujen syöjien rasva% tippui enemmän kuin rasvan syöjien.