Kengät farkkujen kanssa?

fjfugieii

Pitäisi ostaa kengät ja ajattelin ruveta siistiksi. Minkälaiset kengät sopii farkkujen kanssa baari vaatetukseksi? Ilmeisesti lenkkari tyylisiä suositaan paljon, mutta minkä väriset? Mustat vai valkoiset? paitana t paita tai kauluspaita. Onko antaa esimerkkejä kivoista lenkkareista ja minkä väriset olisi syytä ostaa?

7

4134

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eieieiei..

      http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=566746&storeId=1444&catalogId=1444&shopId=12653&compartmentId=13156&categoryId=13189

      jotain ton tapasta VAPAA-AJAN/ kävelykenkää voisit harkita , rukseanakin on ihan jees, jos vaikka laittasit ruskean vyön.

      Musta on vähän "jyrkkä2 ja jos valkoset hankit niin pitää olla toiset tummat kummiskin - muuten valkoiset tämän tapaset tai vaikka converset on ihan jees - yökerjhoon/tanssiravintolaan ei tietysti mennä misäään tennareissa.

      • ristusstus

        Nykyään kyllä tuntuu että jostain syystä niihin yökerhoihin nimenomaan mennään farkuissa ja tennareissa.


      • jotain rajaa.
        ristusstus kirjoitti:

        Nykyään kyllä tuntuu että jostain syystä niihin yökerhoihin nimenomaan mennään farkuissa ja tennareissa.

        Kyllä yökerhoon valitettavasti pääsee millaisissa vaatteissa vain. Viimeksi kun olin yökerhossa niin suurimmalla osalla miehistä oli valkoiset tennarit jalassa. Eniten ihmettelin sitä että miehet saavat olla jopa lippis päässä sisällä. No ei silti, ei naisetkaan osaa pukeutua.


    • ...

      Osta sellaset, jotka miellyttää silmiä...ei oo mtn järkee, jos pukeutuu vaan niinkuin muut. Jos mielessäsi on jo tennarit, niin osta vaikka lempivärisesi tennarit. Suomalaiset on juurtunu liikaa mustavalkoseen, älä mee virran mukana :) (musta valkonen on kyllä aina tyylikäs, eli ei millään pahalla) Ja valkosii joutuu puhdistamaan liian usein (omistan itse valkoiset ja pesen niitä melkein päivittäin)

    • Player......

      SUPERSTARit TOIMII AINA ja tytöt tykkää

    • Mmmmm

      Voi jessus, millaisissa ryysyissä nuoret miehet nykyään esiintyvät! Lue Joonas Konstigin kirja Vuosi herrasmiehenä.
      Suomalaisilla ei ole mitään käsitystä, mitä on siisti pukeutuminen. Onneksi en käy baareissa tai yökerhoissa tms. , ei tarvi katsella niitä.

    • Miesten

      Anna Fieldillä on hyviä ja halpoja kenkiä. Tähän vuodenaikaan nilkkurit ja talvella saappaat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11228
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5338
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2587
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2266
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1791
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1695
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      35
      1347
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1289
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1106
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      116
      1021
    Aihe