Montako kymmentä miljardia niistä maksettiin monikansallisille lääkemonopoleille ja missä ne nyt ovat ?
Eipä näy medioissakaan juttua hätäilyn nimissä tuhlatuista varoista, joilla olisi ollut tärkeämpää käyttöä esim. vanhustenhoidossa, tai kouluissa.
Eipä näy medioissakaan juttua hätäilyn nimissä tuhlatuista varoista, joilla olisi ollut tärkeämpää käyttöä esim. vanhustenhoidossa, tai kouluissa.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Monta miljoonaa ainakin.. Ja turhaa oli koko touhu ja hysteria. Mutta kansaa on helppo höynäyttää vaikka noin ulkomailta käsin. Sehän oli maailmanlaajuinen huijaus. Lääkevalmistaja keräsi rahaa. Ei tiedä vaikka olisivat itse sen viruksen vapauttaneet.
Ihmiset vissiin unohtaa heti kaiken, kun uutisotsikot vaihdetaan!
Samoin oli Roswellissä aikoinaan. Presidentti ilmoitti hetimiten julkisesti, että ovat saaneet ihan aidon maan ulkopuolisen älyn ohjaaman maahan pudonneen kiekon haltuunsa. Pian sen jälkeen joku armeijan yliherra kuitenkin antoi toisen julkisen ilmoituksen, sanoen että se oli säähavaintopallo. Sitten hirveä salailu päälle, säähavaintopallon takia..