hupaisa palsta Ykällä on puurot ja vellit hukassa, vaikka ilmeisesti noudattaa vhh:ta ja Mattilan Kake treenaa Gronlannin halki vaeltamista rasvan voimalla. Siis tällä palstalla kun käväisee, niin ei voi kun ihmetellä miten pienet piirit pojilla on tai sitten yksinkertaisesti kaikki nallekarkit eivät ole pussissa.
On tämä...
slim girl
8109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Juu ja Veijo on Suomenmaan kierroksellaan, nuolimies vuolee nuolenpäitään ja rasvakyrppä rasvoittaa itseään sen kuin kerkii :=)
aikaa mm. tätä palstaa seurailtuani, että vian ei tarvitse olla kovin suuri kunhan se on korvien välissä :-(.
no mutta! vika ei ole oollenkaan korvien välissä, päinvastoin.
Veijossa elää tervehenkinen kansakoulun opettaja, vuosikymmenien takainen kansan tervehdyttäjä, Yrjö on asiakeskeinen sotilaallinen terveystiedottaja ja Kari on kulinaristi-viestittäjä. Kaikki oikealla asialla :-)
Rasvakyrppän ongelma ei ole korvien välissä...se on silkkaa 'seksihulluutta'...mmmmhhh
Itse kerkesit jo kahdesti vastaamaan. Mitenkä tuo oma tilanteesi on, koska päivystät täällä 24/7 ?
Pojat ovat sentään VHH sivulla karpaajia ja oikovat suoltamaasi disinformaatiota. Sen sijaan sinulle ei kai sovi mikään ruokavalio koska se rajoittaa liikaa elämääsi, kuten tuo VHH. Ai niin nyt hän mä hokasin, sinä juokset ne kaksi puolimaratonia viikossa ja se pitää hoikkana.
minä vastaan nyt ihan toisena ja ihan samalla nimimerkillä vielä, että jos elämä pyörii päivästä päivään suomi24 vhh -palstan parissa, niin se on mielestäni vähän (eikä niin vähänkään) kummallista. Käsittääkseni sinä et kuitenkaan roiku täällä ihan joka päivä (en ole varma), mutta Mattilan kirjoituksia olen nähnyt täällä pitkissä pötköissä silloin kun täällä käyn. Minä surffailen netissä, myönnän mutta en tosiaankaan millään tietyllä palstalla ja 24/7:stä puhumattakaan. Sori jos loukkasin sinua, jatka vain valitsemallasi tiellä. Minä juoksen kyllä maratoneja (seuraava on HCM 14/8 -10), mutta en puolikkaita, enkä kahta viikossa. En noudata vhh:ta, liikun vain paljon ja siksi kai pysyn slimminä.
sulta löytyy muuten aikaslailla roisisti enemmän neuroosia, jos himomaratoonarina viitsit seurailla palstaa eritoten siitä vinkkelistä, että kerta toisensa jälkeen ihmettelet miten jotkut vietää palstalla 24/7. Jo se on aikalailla sitä, että podet samaa ongelmaa.
moralisti ja moralisoit moralismilla muita :=).Vaikka sulla on tarkka itsekuri, ja kaikki pyörii sun ympärillä anna kaikkien kukkien kukkia.
edes seuraavani tätä 24/7, käsititköhän ehkä väärin, en myöskään halua moralisoida moralismilla tai olla moralisti, joten kuki rauhassa ;-)