Mitä mieltä miehet ovat tekorusketuksesta?

Mä olen aivan järkyttynyt että 20-30 naisia yrittävät olla niin teinejä ja pistävät 100 kertaa tummempi tekorusketus ku oman ihon värin.

Mitä mieltä olette siitä että suomalainen kaunis nainen on ihan oranssin näköinen?
7477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

iho menee todella oranssin väriseksi.

Äänestä

En tykkää, kyllä aito rusketus voittaa keinomönjillä tehdyn rusketuksen vähintään 200-0. Termeillä no contest :)

Äänestä

Pakko myöntää ettei se oranssinvivahtava rusketus mikään kaunis ole.... se vasta naurettavaa onkin jos on värjännyt luonnottoman vaaleiksi hiuksensa ja iho sitä vastoin luonnottoman ruskea/oranssi. Ihmettelen miten nämä likat voivat itseään kauniina pitää. Luonnon oikkujahan ne enemmän on :D

Äänestä

"Yrittävät olla niin teinejä?" Niin kauan kuin muistan, ovat kaikenikäiset ihmiset paahtaneet itseään auringossa ja solariumeissa. Joku nyt vain haluaa olla ruskea, ei sillä ole mitään tekemistä määrätyn ikäryhmän kanssa. Aina joku haluaa olla vaalea, tumma tai -punatukkainen ja värjää hiuksensa. Toiset haluavat olla valkoisia toiset ruskettuneita. Välimeren maissa naiset haluavat olla blondeja, he ovat siis luonnostaan ruskeita ja oranssinkeltainen on sitten sen hiusten väri.

Äänestä

oma mieheni ei kyllä ole koskaan huomannut että käytän itseruskettavaa että saan talvisinkin pidettyä kesän värin yllä enkä rupea näyttämään kuolleelta. Tekorusketuksenkin saa näyttämään luonnolliselta eikä oranssilta. Luulenpa että vaikka kertoisinkin miehelleni asiasta niin häntä ei kyllä paljoakaan kiinnostaisi eikä hän missään nimessä nyt tuollaisesta suuttuisi! Ihme höpinää. Tähän mennessä hän on kyllä vain kehunut voiteen tuoksua ja luullut sitä parfyymiksi :/

Itseruskettava on myös solariumista ja tuntien auringonotosta se terveellisin vaihtoehto.

Äänestä
  • Samaa mieltä, voi käyttää itseruskettavia/käydä solariumissa ilman oranssia lopputulosta. Itse tykkään ruskettuneesta ihosta, niin talvella kuin kesälläkin. Valkoinen iho saa puolestaan minut järkyttyneeksi, mutta makuasoista ei voi kiistellä ;)

    Äänestä

Mä en ainakaan tykkää yhtään. punapäät on parhaita koska niillä on kauniin vaalea iho.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yllättyytnnt kirjoitti:

Mä olen aivan järkyttynyt että 20-30 naisia yrittävät olla niin teinejä ja pistävät 100 kertaa tummempi tekorusketus ku oman ihon värin.

Mitä mieltä olette siitä että suomalainen kaunis nainen on ihan oranssin näköinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu