Mistä joppariliikkeestä saa huonointa palvelua, kertokaa heti! En viitsi kuluttaa aikaani huonoissa liikkeissä, aion ostaa auton ja paskaliikkeet eivät kiinnosta.
Jobbariliikeet!
kikiki
25399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Keskusteluja niin tiedät mikä on Jopparin ja LIIKKEEN ero! Okei onhan moita huonoa palvelua ja epäselviä kirjanpitoa tarjoavia kauppiaita mutta mitä niitä kehumaan tai haukkumaan, samoin niitä joppiksia.
Osta autosi liikkestä johon ITSE luotat tai uskallat mennä, oletko niitä uus avuttomia että persekin pitää pyyhkiä puolestasi ja osaat keittää jopa veden pohjaan?
liike ovat sama asia, jolleivat omaa merkkiedustusta.
Älä sekoita kaikki veronsa ja muut lainmukaiset velvoitteensa hoitavia oikeita autoliikkeitä rikollisiin jobbareihin, jotka ovat aina yksityishenkilöitä.
ymmärrä sanan jobbari merkitystä. Luulet rikollisten ja jobbareiden olevan sama asia.
Katso tästä viestiketjusta Suomen suurimman autosivuston eli Nettiauton määritelmä jobbarista. Nettiauto tietää varmasti nimetöntä nettihörhöä paremmin, mitä jobbari tarkoittaa.
GRIMMIN SADUISTA miten viisas olet.
Miten työttömällä perseaukisella ei ole muka muuta kuin aikaa, on sulla pahvi aikaa täällä avohoitopalstalla leikkiä jotain muka ostajaa, voi mikä URPO.
Ota nyt vähän taas tupakkaa ja kaljaa...-..
Sieltäkö?
Jobbari on aina rikollinen yksityishenkilö, joka myy jatkuvasti ja ammattimaisesti autoja maksamatta niiden myyntivoitoista veroja. Jobbari siis syyllistyy jatkuviin törkeisiin veropetoksiin. Jobbarilla ei ole koskaan Y-tunnusta, eikä näin ollen myöskään minkäänlaista liikettä/yritystä. Jobbarit pyrkivät yleensä verottajan lisäksi huijaamaan myös autojen ostajia kaikilla mahdollisilla tavoilla maksimoidakseen voittonsa.
voi olla joppari jos jättää velvoitteet hoitamatta!
koskaan yksityishenkilö autokaupassa. Jobbari on AINA liike. Rikolliset yksityishenkilöt ovat sitten asia erikseen.
Liike voi jättää velvoitteensa hoitamatta esimerkiksi yllättävien taloudellisten vaikeuksien takia. Jos budjetoitu myynti ei toteudu, niin silloin liikkeen kassavarat voivat huveta kiinteisiin kuluihin, ja edessä on konkurssi. Liikkeillä ei ole mitään järkeä jättää velvoitteitaan hoitamatta tahallaan, koska liikkeet ovat viranomaisten tarkan valvonnan alla, ja liikkeiden vastuuhenkilöt vastaavat henkilökohtaisesti, jos he tekevät liikkeen toiminnan kannalta epäedullisia ratkaisuja.
1. "Vähiten ostoturvaa tarjoavat JOBBARIT. Jobbarille on tyypillistä, että hän ei suostu maksamaan ilmoittelusta mitään, ei maksa myyntivoiton veroa, eikä takuulla suostu minkäänlaisiin jälkivaatimuksiin saatuaan autosta pyydetyn hinnan"
2. "Seuraavaksi turvattomimman ryhmän muodostavat YKSITYISET MYYJÄT
3. "PIENKAUPPIAS on autokauppaa aloitteleva tai muusta syystä sivutointa pyörittävä myyjä, jolla on yleensä toiminimi, avoin yhtiö tai kommandiittiyhtiö."
4. "VAIHTOAUTOLIIKE on lähes aina yrittäjävetoinen täyden palvelun autoliike, jolla on kiinteä kauppapaikka ja osoite jossa autot ovat nähtävillä."
5. MERKKILIIKE
Lähde: Suomen suurin autosivusto eli Nettiauto.
siksi jobbariliikkeitä on paljon. menee myös konkkaan paljon. toisin kuin rikolliset eivät mene virallisesti konkkaan.
perseessäs............................MINÄ SANON, ETTÄ JOBBARI ON PIKKULIIKE JA SINÄ USKOT........TAI VIKISET JA USKOT.
Missään muualla kuin Nettiautossa ei ole yhtä paljoa kokemusta pimeää kauppaa tekevistä jobbareista.
Suomen lain mukaan:
Jos veropetoksella tavoitellaan huomattavaa taloudellista hyötyä (kuten jobbarit tekevät), ja/tai jos rikos tehdään erityisen suunnitelmallisesti (kuten jobbarit tekevät), ja veropetos on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä (eli paljon kauppoja, joiden voitoista veroja ei ole maksettu), rikoksentekijä (eli jobbari) voidaan tuomita törkeästä veropetoksesta vankeuteen enintään neljäksi vuodeksi.
Jobbareiden petollinen toiminta täyttää siis kirkkaasti törkeiden veropetosten tunnusmerkit. Suluissa olevat selvennykset ovat mukana vain siksi, että jobbarit ymmärtäisivät, kuinka vakaviin rikoksiin he koko ajan syyllistyvät.
Vaikka kuinka yrität vängätä tosiasioita vastaan, niin fakta on se, että jobbari on aina pimeää autokauppaa tekevä yksityishenkilö. Jobbarilla ei ole koskaan Y-tunnusta, eikä näinollen myöskään minkäänlaista yritystä/liikettä.
on mahdollista, että merkkiliike jossa myyn autoja, myy "ritsat" jobbariliikkeisiin. EI YKSITYISILLE. Selitä tämä aikasi kuluksi, jos pystyt.
tyhmä, tai esitätkö vaan. Mitä Aku Ankka sanoo jobbareista???
Kuten tästä viestiketjusta löytyvästä Nettiauton määritelmästä voit todeta, pimeää autokauppaa tekevällä jobbarilla ei ole koskaan minkäänlaista yritystä/liikettä. Jos joku käyttää termiä jobbariliike, niin hän ei tiedä mistä puhuu. Jobbarin tärkein tunnusmerkki on se, että hän on aina rikollinen eli pimeää autokappaa tekevä yksityishenkilö, joka jättää myyntivoittojensa verot ja myös kaikki muut velvoitteensa hoitamatta.
Tuollaisen höpöttäjän ei kannata alkaa väittää Suomen suurimman autosivuston asiantuntemusta vastaan.
jobbari vaan rikollinen. Yritä nyt ymmärtää tämä kusen polttamilla aivoillasi.
koska en ole nörttien perustama "autosivusto" vaan alan ammattilainen. Toisin kuin sinä
Nettiauton on perustanut sellainen autoalan ammattilainen, että sinä et tule ikinä pääsemään taidoiltasi ja ymmärrykseltäsi hänen tasolleen.
perustanutko?