Vauvakuumeinen siviili

Selvästi vauvakuumeessa oleva siviilinainen soittelee melkein joka päivä ja juttelee jonnin joutavia. Miten tyypistä pääsee eroon kohteliaasti?
596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

???

Äänestä

ratkesin x') onko noin? Vauvakuumettako se onkin, kun tykkää jutella miehen kanssa? Ahahhaa...selvä! Täälyä ne totuudet kuullaan. ;P

Äänestä

Miks sun pitäisi olla kohtelias?

Äänestä

olet hyvin virallinen ja lyhyt sanainen ja ilmoitat sinulla olevan kiire.

Kyllä se siitä tokenee eikä enää soittele.

En minäkään kehtaa enää jutella mitään jonnin joutavia kun näen yhden miehen hänen työpaikallaan.

Äänestä

sulta on piuhat poikki, eikä vauvojen teko enää onnistu.Tuon jlk jos nainen vielä soittelee, tiedät että se haluaa jutella kanssasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


W. Romppis kirjoitti:

Selvästi vauvakuumeessa oleva siviilinainen soittelee melkein joka päivä ja juttelee jonnin joutavia. Miten tyypistä pääsee eroon kohteliaasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu