tässä lista suomen typerimmistä hevibändeistä 1 hevisaurus 2 teräsbetoni 3 him 4 RA 5sturm und drang 6 children of bodom. siinä oli surkeimmat mitä suomesta löytyy.
surrrrkkkeimmat
2
574
Vastaukset
- Puhukuntiedätjotain
Aloitetaanpa siitä, että Hevisaurus ei ole "heviä". Se on puhtaasti lasten musiikkia, joka ottaa taustansa Kilven biiseistä, saadakseen "makua".
Teräsbetoni vetää ihan omaa linjaansa, siitä pitää tai ei pidä, silti se ei siitä huonoa tee.
Him on poppia, ollut jo vuosia, ei mitään tekemistä raskamman puolen kanssa.
Sturm Und Drang on vielä kehittymässä ja kasvamassa, mutta sopii toivoa, että laulajan ääni kestää, sillä näet on potentiaalia vielä pitkälle!!
Bodom on hyvää ja myy myös. En käsitä miksi sitä vihataan heti kun se nousee, milläs kuvittelet täyspäiväisten muusikoiden elävän jossei levyt myy? - Z.agge
Miksi ihmeessä kukaan listaa näitä asioita tänne? Henkilökohtaisesti mulle on yksi ja sama, mistä bändeistä sä tykkäät tai et. Kovasti veikkaan että kaikki muut internetin käyttäjät ovat ihan samaa mieltä. On siis täysin turhaa listata internetiin täysin omiin mielipiteisiin perustuvia herjauksia, jotka aiheuttavat vain internetin käyttäjille pahaa mieltä ja turhaa sanaharkkaa. Miettisitkö ensi kerralla kahdesti ennen kuin postaat? Mielipiteitä saa olla, mutta tarkkaan kannattaa miettiä, mihin niitä sanoo ja ennen kaikkea, kuinka ne aikoo perustella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393306Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk792914Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402287Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1122202Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1412077Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472021Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121416Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville241294Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 1261007