Kuunteleeko kukaan Miekkaa? onko hyvä bändi? Tässä olis Miekan : Pako -biisin lyriikat:
Miekka : Pako
------------------
Kuunteleeko kukaan.
Kuunteleeko kukaan.
Kiven sisässä, saatanan vankina, elän ja olen, kuolen pian.
Roimaa vihaa ja ainaista tuskaa, koen ja tunnen, yhä uudelleen.
Mies on mies ja valta on valtaa, paskat mistään mä välitä en.
Kalterit on kovaa ja ilma loppuu, huolestu en, koska pois lähden.
Kuunteleeko kukaan.
Kuunteleeko kukaan.
(chorus)
katoan. helvettiin. katoan helvettiin.
tulta syöksen. apua huudan. kenen nimeen?
lyön kirveeni kiveen!
Juoksen karkuun, vihdoin pääsen, vapauteen enkä koskaan palaa.
Olen siellä missä ennenkin, tunnen vapauden ja tyydytyksen.
pahuuden polku, raisut muistot, valtaa mun mielen ja repii mun kielen.
enää takaisin palaa en, siksi taistelen, kapinoiden.
kuunteleeko kukaan.
kuunteleeko kukaan.
(chorus)
katoan. helvettiin. katoan helvettiin.
tulta syöksen. apua huudan. kenen nimeen?
lyön kirveeni kiveen!
(chorus)
katoan. helvettiin. katoan helvettiin.
tulta syöksen. apua huudan. kenen nimeen?
lyön kirveeni kiveen!
Unta kaikki olikin vaan, selliin samaan, päädyn uudestaan.
Silmäni ummistan, nielaisen kerran, rukoilen ja hyppään silmukkaan.
------------------------------
Miekka : Pako
Miekka
3
633
Vastaukset
- ..................
Millon muuten miekan uus albumi tulee? Miks noita miekan tekemii kipaleita on nii vitun vaikee saada vaikka niiden keikolla tulee ihan vitun hyvä fiilis. miekka päihittää kaikki suomalaiset ja osan ulkomaisistaki metalliyhtyeit 10-0!
mun mielest kärkikipaleet miekalta on ainaskii toi pako, onnellinen elämä, rautaiset vuodet ja tietääkä kukaan mistä saa tota "pako" singleä?- bs.
cdon:sta tilasin miekan "siirtomaa" levyn. oli tarjouksena niin päätin ottaa ja samalla tuli ostettua black sabbathiakin.
- mikkis79.
bs. kirjoitti:
cdon:sta tilasin miekan "siirtomaa" levyn. oli tarjouksena niin päätin ottaa ja samalla tuli ostettua black sabbathiakin.
Siirtomaa on Miekan paras levy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦595660Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1904609En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164112Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k553617- 513571
- 823338
- 113261
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah453125- 332810
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia342371