Euroviisut tiensä päässä

Euroviisut alkaa olla tiensä päässä. Ei niistä voi tulla enää ketään, joka voisi menestyä. Ne alkaa muistuttaa jo aika paljon muinaisia Interviisuja. Niissä itä jyllää, mitä todennäköisemmin taasen voitto menee sinne ja lisäksi melkein kaikki kymmenen parhaan joukkoon sijoittuvat ovat sieltä.

Tilanne alkaa olla sellainen, että lännestä ei tahdota oikein saada ketään mukaan. Kaikki , jotka haluavat menestyä kieltäytyvät ja vain ne joilla ei ole mitään menetettävää osallistuvat. Tämä takaa sen, että lännestä ei tule hyviä biisejä. Ollaan tultu siihen, että tää ruokkii koko ajan itseään. Siitä seuraa se, että taso menee koko ajan vain alemmaksi.

On vain ajan kysymys, kun jotkut suuret maksajat vetäytyvät pois. Italiahan on jo pitkään ollut poissa näistä skaboista. Tämän jälkeen ne loppuvat, sillä eiväthän köyhät itäeuroopan maat pysty sellaisia kustantamaan.

Tuottajatkin alkaa olla kyllästyneitä maksamaan mitään, koska nää viisut ei enää tuo mitään tuloja niille. Mikäli tilanne ei muutu tulevat viisut loppumaan vääjäämättä. Tosin kukapa näitä kaipaa tälläisessä muodossa. En minä ainakaan. Vaikka olen musiikin ystävä en voi kuvitella mitään vähemmän kiinnostavaa kuin noi viisut. En aio valvoa sekuntiakaan niiden tähden. Kanava vaihtuu välittömästi kun ne alkavat.

1

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtjrt

      Voittihan Suomi/Lordikin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4977
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4366
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      250
      2924
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2872
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1727
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      64
      1685
    Aihe