Euroviisut tiensä päässä

Euroviisut alkaa olla tiensä päässä. Ei niistä voi tulla enää ketään, joka voisi menestyä. Ne alkaa muistuttaa jo aika paljon muinaisia Interviisuja. Niissä itä jyllää, mitä todennäköisemmin taasen voitto menee sinne ja lisäksi melkein kaikki kymmenen parhaan joukkoon sijoittuvat ovat sieltä.

Tilanne alkaa olla sellainen, että lännestä ei tahdota oikein saada ketään mukaan. Kaikki , jotka haluavat menestyä kieltäytyvät ja vain ne joilla ei ole mitään menetettävää osallistuvat. Tämä takaa sen, että lännestä ei tule hyviä biisejä. Ollaan tultu siihen, että tää ruokkii koko ajan itseään. Siitä seuraa se, että taso menee koko ajan vain alemmaksi.

On vain ajan kysymys, kun jotkut suuret maksajat vetäytyvät pois. Italiahan on jo pitkään ollut poissa näistä skaboista. Tämän jälkeen ne loppuvat, sillä eiväthän köyhät itäeuroopan maat pysty sellaisia kustantamaan.

Tuottajatkin alkaa olla kyllästyneitä maksamaan mitään, koska nää viisut ei enää tuo mitään tuloja niille. Mikäli tilanne ei muutu tulevat viisut loppumaan vääjäämättä. Tosin kukapa näitä kaipaa tälläisessä muodossa. En minä ainakaan. Vaikka olen musiikin ystävä en voi kuvitella mitään vähemmän kiinnostavaa kuin noi viisut. En aio valvoa sekuntiakaan niiden tähden. Kanava vaihtuu välittömästi kun ne alkavat.

1

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtjrt

      Voittihan Suomi/Lordikin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      192
      11256
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      43
      8223
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      110
      7857
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      5
      7419
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5812
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      54
      5262
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      5099
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      40
      5058
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      4446
    10. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      27
      3188
    Aihe