Karkotettu somalirikollinen uskoo palaavansa Suomeen

http://www.hs.fi/nyt/artikkeli/Karkotettu somalirikollinen uskoo palaavansa Suomeen/1135257137330?ref=tf_iHSuutisboksi_p5

Muuttunut mies!
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä nälän ja sodan näkeminen muuttaa ihmistä, mutta kuinka kaun muutos kestää??

Valtiolla täytyy olla uskottavia peloitteita rikollisia vastaan, meinaan että ei Suomen vankilat kaikkia pelota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palaa takaisin kirjoitti:

http://www.hs.fi/nyt/artikkeli/Karkotettu somalirikollinen uskoo palaavansa Suomeen/1135257137330?ref=tf_iHSuutisboksi_p5

Muuttunut mies!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu