Sanavapauden ja sivistyksen maa "Ristiriita" = ?
Uutis pimiän verkot ja valtarit"
Mihin pyrkii uutispimiät , , ,
Uutispimento jatkuu... - &&&&&& lehden keskustelufoorumi
Uutiset tästä "Uskoja Politiika " vallankumousyrityksestä, vaikka on samaa maata ... eikö "tieto maassa kulje, vai missä vika. ..
Valtarit "Verkostoineet "Avain sijat , , , = ?
&&&&&&&& Mikä uutis pimento puolue saavuttanut Suuriman rikostutkimuksen Määrän
Sekä Joka Päivä Avautuu Uusia
1.Asia Koska Sos ja terveysmäärärahat "Eurottuneet "Voitelu ja Diili"
Uutis pimiät ja valtarit?
Uutis pimiät ?
6
239
Vastaukset
- amen_
Voiko tuon selvemmin sanoa!
- Akrikola
Eipä voi. Kehyksiin vain ! Kyllä oli mielenkiintoa herättävä alku ja jännitys säilyi loppumetreille saakka. Taito saada kiteytetty salaliittoteoriat sanan säiläällä noin pelkistetysti.
lääkkeet
- onSEniinVääRin
Taitaa liittyä Pohjolan Sanomien Kemin uutispimentoon. Ainakin sopii siihen.
- selväkuinpläkki
Liittyy rahanpuutteeseen.
- etteköTajua
selväkuinpläkki kirjoitti:
Liittyy rahanpuutteeseen.
Rahaa on pimeässä, euroiksi muutettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759512Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297500Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816340SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872080Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377