Jos kaikki työttömät olisivat harjoittelussa, niin työttömyyttä ei olisi. Ja työttömätkin aktivoituisivat. Kaksi kärpästä yhdellä iskulla!
Työttömyyttä ei tarvitsisi olla ollenkaan
miksi ei näin?
3
154
Vastaukset
uskomatonta. Suomessa on n. 5 miljoonaa tyhmää, mutta sä lohkaset tollasen kuningasidean...
- ou yeah
Yes, Guru on puhunut.
Pistetään vielä uuni lämpeämään niille jotka eivät suostu
kuningasajatuksen toteutukseen,ehkä sitten ukaasin avulla
kaikki "harjoittelevat" työntekoa. - Aloite eduskuntaan?
Ja sitte jos joka työttömällä olisi oma ohjaaja harjottelussa, niin siitä
olisi tuplasti työllistävä vaikutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141192- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon33789