Täällä on kriisi. Mutsi istui päivänvalossa peilin ääreen ja huomasi harmaan hiuksen. Hän katsoi tarkemmin ja huomasi harmaita siinä jakauskohdassa yhteensä kolme. Ovatko ne harmaita vai pelkästään vain värittömiä? Montako viikkoa harmaiden hiusten löytämisestä on rollaattorin ostoon?
t: au-l.
t: au-l.
Vastaukset 45
Vanhimmat
väri tulee siitä että tukan allekin on kertynyt jotain.
on
jumalauta, baarissa kysytään vieläkin papereita ja moppi harmaantuu käsiin !11!!11!
voihan viddu
ja murheet harmaannuttaa. Käyhän useammin baarissa.
kunnon syy mennä lähipupiin ja tilata neljä toista samanlaista
voisi olla henkevämpää seuraa kuin täällä. neljä samanlaista on liikaa.
että hänellä on joskus ollut ihan värittömiä albiinohiuksia. Nyt hän epäili niitä harmaiksi, koska hänellä on ikäkriisi.
Lähdemme pihistämään botoksia, sekoitamme aina pari lusikallista hänen aamukahviinsa niin eiköhän hän pysy nuorekkaana
Voi, kuinka liikuttavaa, että nykynuoret ovat noin huolissaan oman mutsinsa kuontalon harmausasteesta. Nuorilla on syrän oikealla paikallaan.
Kolme harmaatahan tarkoittaa, ettei mutsinne ole kalju. Kannattaa silti alkaa lukemaan Tekniikan Maailman rollaattoritestejä.
ei ole paskempi lehti. On siihen joskus jossain odotushuoneessa tullut oikein syvennyttyä.
Mutta eikö ne hiukset voi olla vaan albiinoja, onko ne varmasti harmaita?
Eikö niitä voisi värjätä vaikka liskonkusen väriseksi, jos nykyinen väri on ongelma?
aika lailla liskokusen väriset ne on jo nyt :/
sävy 49,7 likainen moppi, kellertävä
Ei kai syynä vaan ole 13 aviotonta liskoa? Isineen ja tämän kavereineen.
ja me voidaan värjätä mutsi. Kotona. Laitetaan sille kotipermameemi samalla. Hän varmasti piristyy.
Piristyy juu varmaan. Mä voin tulla avuksi jos haluutte. Oon kertaalleen saanu pääni oranssiksi. Permameemin saatte ite hoitaa. Mä en osaa laittaa edes paplareita.
te olette menossa katselemaan ja hypistelemään rätei lumpui.
Oikeasti vaan kyttäätte ihmisiä, mutta sitä ei ole soveliasta sanoa ääneen, joten menette muka ostoksille.
Juu. Laukkujakaan ei oo tullu viime aikoina hypisteltyä. Pitäs löytää myös kengät.
Mut samallahan sitä voi ihmisiä katsella ja ihmetellä. Täytyy varmaan mennä stadiin asti niin löytyy enemmän kateltavaa.
Et ei olis vaan liekki käräyttänyt tai humalapäissä sytytetty grilli? Yks hyvä vaihtoehto on myös metanolimyrkytys - eiks siit lähe näkö (ainakin katulääketieteen mukaan)?
Alkoi harmaantua lukion ekalla.
Se on perinnöllinen ominaisuus ja sillä on tarkoitus hankkia korotusta arvoasemaan laumassa.
Siis evoluutio on johtanut siihen että osa harmaantuu varhain.
Harmaat ovat myös yleensä paksumpia ja kankeampia kuin muut hiukset ja tällä on tarkoitus saada ne nopeasti näkyville.
(ei kannata noteerata millään tavalla ja jos kiusaa, niin vetele ne tussilla tummemmiksi)
Eikös gorilloillakin harmaannu selkä kun pääsevät laumanjohtajiksi.
Sama ilmiö kyseessä ja siksi harmaantuminen ei ole vanhenemisjuttu ollenkaan.
organisaatiorakenne mahtaa olla vanhainkodeissa, kun kaikki johtaa toisiaan?
Nyky-yhteiskunnan suurimpia ongelmia on se että populaatiossa on liikaa johtajaikäisiä.
Aiemmissa yhteiskunnissa karsinta oli niin suurta että vain harvat ehtivät edes nykyiseen keski-ikään. Siis systeemi on sopeutunut siihen että on paljon lapsia ja johtajaikäisiä on vain vähän.
Nykyinen väestörakenne johtaa ongelmiin kun kaikki johtajaikäiset eivät pääse johtavaan asemaan ja tämä sitten aiheuttaa turhautumista ym.
mutsi on niinku kingi?
Pahasti näyttää siltä että ylennys on tulossa jos alkaa harmaita löytyä.
:)
pitäisi saada sitten paljon mieluummin johtamistunteja kuin askartelu- tai ulkoilutunteja
Optimitila nyky-yhteiskunnassa olisi vanhukset johtamassa päiväkoteja.
(mutta mitä ne vähän vähemmän vanhat laitetaan johtamaan)
Voihan ne mennä suojatyöpaikkalaisina Kelaan taikka maatalousministeriöön.
Ne kuitenkin joutuisivat myös johtamaan siellä toisiaan ja siitä tulee vain riitaa.
Jospa hankkisimme ulkomaisia nuoria tilapäistyöntekijöitä ja saisivat johtaa niitä.
Ei ne muista hetken kuluttua riidelleensä. Tosin päätökset olisivat samaa luokkaa kuin nykyäänkin, joten niitä työntekijöitä kyllä tarvitaan toteuttamaan kaikki.
mut mix kukaan ei oo vielä kehunu mutsin reebokin easytone-lenkkareita joissa on kullanvärinen muoviosa?
Mä kävin ihan guuglaa et mistä sä puhut.
http://umami.fi/vapaa-aika/hyvinvointi-vapaa-aika/tiia/reebokin-easy-tone-kengat/
Tosi hienot!
reeinspireluxit.
Et viittis linkittää, ku se ois vähä brassailuu niiqu ite linkittää. Jos sellasen sivukuvan niistä ruskeista vaikka linkität. Siis niisson sit kullanvärinen muoviosa sivus
Tämmöset vai?
http://www.karstadt.de/Reebok/Damen-Fashionschuh-Easytone-Reeinspire-Lux-braun-orange/p/?lc=9&pt=33&un=1&bst=520&custom=1379530422849072128&pfad=2973 884197 748244 866245 749548 889405&pid=3610677&abt=0&ln=3
Nääki on tosi hienot.
niissä on pinkki sisäpuoli
Huomasitko neljä tähteeki saanu.
yliki
Niinpä oliki ku oikein tarkkaan katto. En ois huomannu.
Jos saat tästä päivästä lähtien kolme harmaata hiusta päivässä sinulta kestää 91,5 vuotta harmaantua kokonaan. Et taida ehtiä sinne saakka.
sen sijaan ovat komean mustat !11!!1
Eivät ole :)
vetoa
Sheivaat niitä kuitenkin välillä. Silloin niitä ei ole jolloin ne eivät ole mustat.
mustat siellä siellä viemärissä sitte
Viemärikarvoja ei lasketa. Niiden pitää olla sääressä. En ala lyömään vetoa, ylipuhut kuitenkin voiton.
Sä taidat aina saada haluamasi.
.
kaikkea rollaattori-yrittämistä on tuettava tässä maassa
.