BIISIT HUKASSA!

mostark

Videossa joku naislaulaja (mielestäni anastacia tai christina aguilera tai vastaava) laulaa, siinä on joku katu jonka varrella olisi lelukauppa ja sen ikkunassa muistaakseni (tai kuvitelmissani) tinasotilaita tai soittorasia jossa ballerina. Video saattaapi olla osittain mustavalkoinenkin, siinä ehkä sataa lunta tai sitten sekoitan mielikuvissani kaksi eri kappaletta keskenään.. olis ihan helmee jos joku osais auttaa..

sitten toinen musiikkiin liittyvä: suomenkielisessä laulussa lauletaan jotain kahvipannulla avaruuteen tai kahvipannulla avaruuden laidalla.. mitään muuta hajua biisistä ei ole, apu kelpaa :)

joo ja sitten vielä suomenkielinen kappale, olisko tiktak tai petra tms. kappaleessa laulettaan " on aamu".
en muista muuta. nyt häiritsee ja pahasti nämä..

3

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdhhfjgvjh

      Se on se Anastacian yks biisi. Se on jäänyt itsellenikin mieleen haikeutensa vuoksi, mutta sen nimeä en nyt muista. Enkä löytänyt tuolta YouTubestakaan vaikka juuri koetin etsiä.

      Mutta kahvipannu-biisistä en tiedäkään mitään. :D Ei kuulosta minun korviini tutulta. Koeta nuista molemmin muistaa sanoja enemmän ja googleta, eiköhän ne sieltä jostain löydy.

    • sdhhfjgvjh
    • kinuski

      Up

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      5
      1139
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      703
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      682
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      658
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe