Suomessa syntyy 1200 vauvaa

"....joiden biologisen isän tietoja ei ole väestörekisterissä.
Tyypillinen asiakkaamme on äiti, joka haluaa tietää, kuka on lapsen isä, kertoo Sunnuntaisuomalaisen haastattelema Vesa Vallivaara nettifirma DNA24:sta, joka välittää testejä kahteen saksalaiseen ja yhteen itävaltalaiseen laboratorioon.

Vallivaara laskee, että suomalaisperheissä voi olla jopa 30 000 lasta, joiden biologinen isä ei ole perheenisä"

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/06/1139007

Niin?
8240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Juu, aika moni mies näkyy ruiskivan ihan mihin sattuu.

Äänestä

Olen aina halunnut lapsia, ja jos minusta jollain ihmeellä joku "ÄITI 2014" tms. tulee (siis että tuleva lapsi syntyisi vaikka vuonna 2014) niin miten tahansa onkaan, lapsella on oikeus tietää kuka on isä ja lapsella kuuluu olla isä elämässä, vaikka yksinhuoltaja olisikin (tai naisen kanssa). Ja kyllä se pitää tietää aikaisemmin kuin jostain DNA-kokeista..

Äänestä

Ihme, jos luku on noinkin alhainen. On joukko YTM:iä sekä ulkomaalaisia miehiä, jotka laittavat maassamme joukottain lapsia alulle. Biologisestihan miehen tehtävä on levittää geenejään, jos siihen avautuu mahdollisuus. Tyypillinen suomalainen perheenisä taas on nyhverö, joka ei saattaa hyvinkin tietämättään (tai tietoisesti) elättää toisen miehen alullesaattamaa tenavaa.

Äänestä
  • "Tyypillinen suomalainen perheenisä taas on nyhverö, joka ei saattaa hyvinkin tietämättään (tai tietoisesti) elättää toisen miehen alullesaattamaa tenavaa."

    Tuollaisille neideille ei voi muuta kuin nauraa.

    Äänestä

  • Älymies 23 kirjoitti:

    "Tyypillinen suomalainen perheenisä taas on nyhverö, joka ei saattaa hyvinkin tietämättään (tai tietoisesti) elättää toisen miehen alullesaattamaa tenavaa."

    Tuollaisille neideille ei voi muuta kuin nauraa.

    Aika noloa monen kohdalla. Ole iloinen, ettei sinulla ei ole tuollaisia ongelmia.

    Äänestä

saan lapsia (epäilen sitä kyllä vahvasti) niin aion vaatia isyystestin. Jos muija siitä vaatimuksesta suuttuisi, niin ryhtyköön sitten yksinhuoltajaksi, ihan sama se mulle on.

Äänestä
  • Sama täällä. Nainen on moraaliton hirviö.

    Äänestä

uutispalvelussa sanottiin näin:

"Suomessa syntyy vuosittain noin 1 200 lasta, joiden isän tietoja ei ole väestörekisterissä. Tuntemattomiksi jäävät isät ovat usein ulkomaalaisia. Sunnuntaisuomalaisen mukaan Suomessa saattaa olla jopa 30 000 lasta, joiden biologinen isä ei ole perheen isä."

Eli suomalaisnaiset lutkailevat ulkomaalaisten kanssa ja veronmaksajat huolehtii jälkikasvusta, kun afrikkalaista tms. isukkia ei yllättäen nappaakaan kasvatushommat saati elättäminen. Toisaalta, millä sitä elättäisi, kun on itsekin toimeentulotuen varassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Puskasta- kirjoitti:

"....joiden biologisen isän tietoja ei ole väestörekisterissä.
Tyypillinen asiakkaamme on äiti, joka haluaa tietää, kuka on lapsen isä, kertoo Sunnuntaisuomalaisen haastattelema Vesa Vallivaara nettifirma DNA24:sta, joka välittää testejä kahteen saksalaiseen ja yhteen itävaltalaiseen laboratorioon.

Vallivaara laskee, että suomalaisperheissä voi olla jopa 30 000 lasta, joiden biologinen isä ei ole perheenisä"

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/06/1139007

Niin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu