Siro ja pieni?

.................

Mitä pidätte siroista, lyhyistä ja erittäin hoikista tytöistä/naisista? Kuuluuko naisen olla pieni ja hento vai pitkä ja kurvikas?
Itse olen todella hoikka ja pienikokoinen, minua on monta kertaa sanottu keijukaiseksi :) Minulla on kapea vyötärö ja leveä lantio, mutta kuppikoko jää b:n puolelle.

6

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikilla on oma makunsa. Joku tykkää pienestä ja sirosta, joku hieman pidemmästä ja muodokkaammasta. Veikkaisin että ne hieman keskivertoa pidemmät ja muodokkaammat ovat useamman miehen silmiin kauneita, ihan missikisoista ja muiden miesten puheista päätellen. Näyttävät olevan useimmat kaksilahkeiset veljeni isojen rintojen ja tiimalasimuotojen perässä, mutta tämä on kuitenkin vain karkea yleistys. Jokaiselle on joku - makuja ja mieltymiä on kaikenmoisia. Meitä miehiä on moneen junaan. Itse satun pitämään juuri näistä pienistä ja siroista neitokaisista. Varsinkin jos pituus jää alle 155cm - voi, voi, siinä ihan polvet tärisee ja jalat meinaa lähteä alta.

      • asdgsdg4

        "Siroudella" ei minulle ole niin suurta merkitystä: lihaksikkaamman tai rotevamman näköiset naiset voivat saada jalat alta. Mutta lyhyys on se juttu, joka monesti minut sytyttää. Alle 160cm naisista olen lähtökohtaisesti aikaisemmin syttynyt.


    • Intone

      Ihannenainen. Pidän monenmuotoisista mutta tuo mitä kuvailit on sellainen "nyt minulla on pala kurkussa ja olen sanaton" tyyppinen ihanne. Kaunein "ohikulkija" jonka koskaan olen nähnyt olisi täyttänyt kuvauksesi.

      Juu. Kätesi kaulallani, pääni rintakehäni päällä. Pörrötän pienen ihanan naiseni hiuksia ja olen niin hemmetin onnellinen juuri tässä ja juuri nyt. Tuhantena iltana olen tuohon unelmaan nukahtanut enkä sitä vieläkään todeksi herännyt...

    • n24592384759287

      Jee vähän kuin minä. Lantio löytyy mutta vyötärö on kapea.
      Paitsi tissikoko taitaa olla enemmän A:n puolella. Hyvänmuotoiset silti ovat :P

    • gg

      Aikalailla hyvältä kuulostat, itselläni ihannetyyppi onkin syliin mahtuva ja pienikokoinen. Sellainen että voisit otta torkut miehesi päällä samalla kun tämä nukkuu.

      • MoiOlenMimmi

        Entäs jos on lyhyt, siro, todella pieni, mutta pyöreämpi/muodollisesti pätevä : ( Ihan niinku mua ei olis olemassa. En itseasias tiiä sit oonks pieni vai iso, ku perse on iso, mut sit taas oon tosi pieni. HMM.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2324
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      233
      1972
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1782
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1451
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      48
      1346
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      55
      1217
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      179
      1153
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1100
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      970
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      911
    Aihe