paras levykauppa

Sandra

Mikä on paras levykauppa netissä?

15

2145

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ninjagirl

      Ehdottomasti amazon.com

      • Sivustakatsoja

        se on tietysti kiinni musikkista eli siis millaista kamaa haet, mutta

        record heaven on kyllä todella hyvä. laaja valikoima, mutta ehkä ei jokaiseen makuun. levyt tulee 2-3 päivässä.

        paljon parjattu cdon on myös hyvä; sieltä saa yllättäviä levyja välillä ihan törkeän halvalla.

        hmv ja tower records toimivat myös hyvin, luotettavasti ja nopeasti.

        tuota amazonia en ole kokeillut. suomessa (ainakin helsingissä) on niin niin hyviä kauppoja, että niissä tule käytyä säännöllisesti.

        digelius music, popparienkeli, eronen, black & white ja fennica records. siinä niitä, kaikista saa myös internetin kautta ...


    • nuotti

      CDON:ista olen aina levyni tilannut eikä mitään ongelmia ole koskaan ollut. Valikoimaakin riittää.

    • reino

      Niin mikähän mahtaa olla 2006 paras levykauppa?

    • Anonyymi

      Tilasin The Renegadesin levyn. En tiedä koska tulee.

      • Anonyymi

        Levykauppa tilasi minulle levyn, mutta en tiedä koska koska saapuu Italiasta Suomeen. Jännittää, kun tämä on ensimmäinen kerta, kun tilaan ulkomailta.


    • Anonyymi

      Levykauppa Äx on paras kotimainen vaihtoehto. Voi tilata laskullakin. Saa leimoja, jokaisesta 17 euron ostoksesta aina yhden, 34 eurosta 2 leimaa jne. Ja sitten kun on 10 leimaa saa 17 euron alennuksen. Niillä on muutamia kivijalkakauppoja. Ihan hyvä valikoima ja tilatakin voi. Melko edullinen.

      Amazon UK on myös hyvä liike. Se on ulkomaisista se mitä olen eniten käyttänyt. On myös paljon harvinaisempia CD-levyjä.

      CD on com on ihan OK, mutta toimitus kestää usein noin viikon.

      • Anonyymi

        Totta, Äx mutta ei tilaa ukomailta levyjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta, Äx mutta ei tilaa ukomailta levyjä.

        Ja vinyyliosasto on rajattu lähinnä äkkirikastuneille, joilla rahat putoilee taskusta. Kanta-asiakasleimat kertyy nopeasti.


    • Anonyymi

      No sellaiset on parhaita, missä voi tilata toimituskuluitta liikkeestä haettavaksi levyt, hehhee...

      Toisaalta Ceedeeonista tullut napattua jotain aika hyviä sesonkitarjouksia toisinaan. Olen ollut tyytyväinen. Levyjen arvo käytännössä heti oston jälkeen vähintään jonkun 50% korkeampi kuin maksettu hinta... Toimituksetkin olleet ehkä tarjouksina ilmaisia, tai sitten isomman paketin saanut hyviin summiin.

    • Anonyymi

      Discogs

    • Anonyymi

      Juutuupi.

    • Anonyymi

      Black & White Records. Toinen linja 5 helsinki.

      Hyvä valikoima uutta ja vanhaa.
      Ehkä hieman korkeahko hintataso,mutta menettelee.
      Asiakaspalvelu ok myymälässä sekä puhelimessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kivijalkaliikkeet on parhaita, monet löytyy netistä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8716
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      435
      7975
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      11
      5553
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5189
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      5029
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3527
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3234
    8. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3129
    9. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3126
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2730
    Aihe