Nyt pojat leffaan!

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2193436&pos=hl-om-3

Henkilökohtaisesti en tuota genreä harrasta, mutta tulitte heti mieleeni kun luin IS:n :-D
7328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vaikuttaa ihan positiiviselta pätkältä. Täytyyhän naisen kaunis olla.

Äänestä

Paras kohta tuossa trailerissa ainakin oli tuo missä joku mies kehui penistään puhtoiseksi pulmuseksi. Aivan kuten minäkin omaani.

Äänestä
  • siis se missä tarkoitettiin karvatonta? En tiennytkään, että olet posliini. Itse en tykkää posliinipojista.

    Äänestä

  • Lycklig kirjoitti:

    siis se missä tarkoitettiin karvatonta? En tiennytkään, että olet posliini. Itse en tykkää posliinipojista.

    Onko sinulla posliini? Kuinka monen miehen nussima olet?

    Äänestä

  • Lycklig kirjoitti:

    siis se missä tarkoitettiin karvatonta? En tiennytkään, että olet posliini. Itse en tykkää posliinipojista.

    ...sillä erotuksella, että minulla on karvat. Epäonnistuit sanojen suuhun pistämisessä täti.

    Äänestä

  • Lycklig kirjoitti:

    siis se missä tarkoitettiin karvatonta? En tiennytkään, että olet posliini. Itse en tykkää posliinipojista.

    Mut eiks ne karvat tunge suuhun?

    Äänestä

katsomassa Star Wars - Episode One:in ensi-illan aikoihin, ja samassa teatterissa jossa kävimme nuoruuden kavereiden katsomassa alkuperäisen aloitusjakson seksikkäine Carrie Fishereineen joskus v. -78. Tarkoituksena tempauksessa oli juhlistaa hienon, genrensä huippuelokuvan ja ohjaajan uudelleentulemista, ja ehkä jostain elokuvista oppimani kliseiden mukaisesti tavata ehkä joku tyttökin samalla reissulla jolle selostaa innokkaasti mm. em. seikat. Jouduin kuitenkin penkille jonka vieressä istui partainen, keski-ikää lähestyvä mies seuranaan ilmeisesti oma alle teini-ikäinen (pojan)poikansa, muistuttaen myös näin ikävästi omasta statuksestani, mitä jo silloin aavistelin mutta en kaikessa viattomuudessani tiennyt olevan olemassakaan. Itse elokuva oli kuitenkin kokemus hienoine CG-tehosteineen, siedettävine näyttelijöineen sekä tarinoineen, mutta loppujen lopuksi poljin pyörälläni huomaamatomasti kotiin yksin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lycklig kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2193436&pos=hl-om-3

Henkilökohtaisesti en tuota genreä harrasta, mutta tulitte heti mieleeni kun luin IS:n :-D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu