Entä millainen nainen kiinnostaa seksuaalisesti? Millaisia piirteitä on naisessa jota kunnioitat ja voiko nainen olla sekä älykäs että kiihottava yhtäaikaa? Kerro esimerkkejä kuka julkisuuden nainen on kunnioitettava ja viisas mutta ei haluttava sinun mielestäsi ja kuka tyhmä mutta haluttava ja kuka on sekä haluttava että viisas?
Ja naisille kysymys kun kuitenkin lukevat tätä että kumpaa olisit mielummin haluttu vai kunnioitettu miesten mielestä? Kumpi merkitsee sinulle enemmän jos otetaan laskuista pois se että on molempia. Voit olla vain toista.
Toimitko ja pukeudutko sen mukaan mitä viestiä haluat miehille itsestäsi antaa?
Ja naisille kysymys kun kuitenkin lukevat tätä että kumpaa olisit mielummin haluttu vai kunnioitettu miesten mielestä? Kumpi merkitsee sinulle enemmän jos otetaan laskuista pois se että on molempia. Voit olla vain toista.
Toimitko ja pukeudutko sen mukaan mitä viestiä haluat miehille itsestäsi antaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mua hotsittaa älykäs, empaattinen ja ulkoisesti viehättävä nainen jonka seksuaalisuus on hiukan pidättyväistä mutta jonka nautinto ei todellakaan ole pidättyväistä.
..mielummin kuitenkin kunnioitettu. Kunnioittaminen merkitsee enemmän. Mut parisuhteessa mä haluan olla haluttu ei kai se muuten se kunnioitus paljoa lämmitä?
En pukeudu viestittääkseni miehelle mitään. Tietysti jokainen haluis olla kaunis. Kyllä mäkin mielelläni viestittäisin vaikka mitä mut koska ei ole hyvii geenejä suotu niin turhaa se on. Mihin ikinä en alkais olis kompensoida puutteitani korostamalla lutkamaisuutta et olisin seksikkäämpi..kun sitä mä en halua edustaa vaikka olisin ruma kuin strutsi! o>
Pukeudun normaalisti tavallisiin vaatteisiin jotka sattuvat kaapistani löytymään ilman mitään sen kummempia viestittelyjä. Tanssimaan ja juhlimaan lähtiessäni ajattelen ensin tilaisuutta mikä vaate siihen tilaisuuteen olisi sopiva, etten nolaisi pukeutumisellani toisia tilaisuuksiin osallistujia. Katson myöskin millainen vaatetus itseäni pukee, en pukeudu huomiota herättävästi liian avonaisiin ja kireisiin vaatteisiin koskaan.
Tietenkin haluaisin olla haluttava kumppanini mielestä, mutta vain kahdenkeskisissä asioissa, en muiden.