Kiltit tytöt

Niin, aiheena siis kiltit tytöt. Aina sanotaan että baareista ei kestäviä suhteita saa. Ja tottahan se on, kenties sieltä pano irtoo mutta siinä se. En itse oikein pidä baariperhos nais tyypistä, enkä oikeastaan enää nykyään baarin istumaan kuin korkeintaan kahden kaljan ajaksi.

Mutta missä voi tavata luontevasti niitä kilttejä tyttöjä jotka ei baareihin eksy kuin satunnaisesti. Jollain treffi palstallako ne notkuu vai chateissa? Niin kai mutta entäs tuolla ulkona? Siis muualla kuin tässä virtuaali helvetissä?

Kansan tanssi ryhmäänkö vai uskonnolliseen piiriinkö tässä pitäisi ilmoittautua, jotta teihin törmää?
112105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samaa olen minäkin pähkäillyt...
Jos baareissakin käy niin sen olen kyllä huomannut että ns. pubeista saa suuremmalla todennäköisyydellä parempaa naisseuraa kuin jostain pintaliito yökerhosta.

Äänestä

Täällähän me, siis ihan normaalissa elämässä, meitä tapaa harrastuksista, kaupasta, kirjastosta, työpaikalta/koulusta..
Mukava että "kilttejä tyttöjäkin" joku kaipaa..
Törmäillään..:)

Äänestä

Mutta näkee meitä baareissakin, mutta ehkä hieman harvemmin kuin ns. pintaliitolaisia..keitä ne sitten onkaan..
Kyllä kannattaa pitää silmänsä auki..

Äänestä
  • Täällä oisi yksi tosi kiltti nainen.
    Entä sinä?
    Minä kanssa ihmettelen missä on kiltit miehet,koska minäkään en käy koskaan baareissa enkä ravintoloissa.
    Oletko pikku poika?
    Vai ihan isolla M aikuinen mies.

    Äänestä

  • hei haloo!! Ei kaikki pintaliitopaikoissa käyvät naiset lähde yhden illan juttuihin!! Ei edes suurin osa....

    Äänestä

Kilttinä tyttönä (ainakin omasta mielestä..) ja monta sellaista tuntevana voisin sanoa että kyllä kiltit tytöt liikkuu siellä missä muutkin, siis ei välttämättä tarvii lähteä etsimään mistään raamattupiireistä:) Baareissa käyn, reissailen, urheilen....pukeudun seksikkäästi, flirttailen... En vaan harrasta yhdenillanjuttuja, olen kiltti ja mukava. Ei kilttien tarvitse mitään friikkejä olla:) Voihan meillä tietysti olla eri käsitys siitä minkälainen kiltti tyttö on, mutta tässä mun ajatuksia asiasta...

Äänestä
  • samaa mieltä sinin kanssa. siis kaikkialta meitä "kilttejä tyttöjä" voi löytää. eri paikoissa vaan ehkä törmää vähän erilaisiin kiltteykseihin. mutta minä ainaskin käyn ulkona siinä missä muutkin, urheilen ja harrastan ja muutenkin tuo sinin lista tuntuu aika osuvalta tämänkin tytön suhteen. raamattupiirissä en oo viel käyny, mut varmasti sieltäkin jotain voi löytää ;)

    Äänestä

"Aina sanotaan että baareista ei kestäviä suhteita saa. Ja tottahan se on, kenties sieltä pano irtoo mutta siinä se."

Aivan eri mieltä. Moni suuri romanssi on saanut alkunsa juuri baarista, koska siellä törmää moniin uusiin ihmisiin. Sinulla ei ehkä ole käynyt tuuri, mutta moni muu on kyllä löytänyt baarista sen elämänsä naisen/miehen. Eivätkä ne baareissa käyvät ole yhtään sen huononpia ihmisiä kuin muutkaan.

Eivät ne baarit ole pelkästään jonkun tietyn ihmisryhmän paikka, vaan suurin osa tutuistani käy ainakin joskus sellaisessa pyörähtämässä. Joukkoon mahtuu monelaista vipeltäjää, ei siis pelkästään pintaliitäjiä tai alkoholisteja.

Eri asia on jos etsit todella kilttiä tyttöä, jotka minä lasken ryhmään "tylsät tai muuten estyneet". Silloin esim. kirjastot tai harrastekerhot voisivat toimia paremmin kuin baarit. Tosin minä en kyllä pitäisi siitä jos minua alettaisiin kirjastossa(kin) iskemään.

Äänestä

on parhaita. Rääväsuut ja muut tämmöset riehujat ei paljoa nappaa.

Äänestä

kun muutkin. Pakkohan sitä kiltinkin tytön on yöelämässä juosta, että löytää miehen. Itse en kyllä baareissa viihdy, jotenkin tulee mieleen kaljaa kittaavat homssut. Olen sitäkin miettinyt, että baarista voisi sittenkin paremmin löytää kunnollisen, lumet luovan ja haravoivan :) miehen. Yökerhoissa luulisi olevan hieman snobimpaa väkeä? Mutta on siellä varmasti samankaltaisia miehiä kun itsekin olen, eli taidan jatkaa tanssilinjalla. Oho, tulipas jaariteltua...

Äänestä

löytää talvi-viikonloppuisin laskettelumäestä, kesäisin lenkkipolulta, fillarin selästä, merenrannalta mansikoita maistelemassa yms. Baarissa en ole käynyt kolmeen vuoteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rabies kirjoitti:

Niin, aiheena siis kiltit tytöt. Aina sanotaan että baareista ei kestäviä suhteita saa. Ja tottahan se on, kenties sieltä pano irtoo mutta siinä se. En itse oikein pidä baariperhos nais tyypistä, enkä oikeastaan enää nykyään baarin istumaan kuin korkeintaan kahden kaljan ajaksi.

Mutta missä voi tavata luontevasti niitä kilttejä tyttöjä jotka ei baareihin eksy kuin satunnaisesti. Jollain treffi palstallako ne notkuu vai chateissa? Niin kai mutta entäs tuolla ulkona? Siis muualla kuin tässä virtuaali helvetissä?

Kansan tanssi ryhmäänkö vai uskonnolliseen piiriinkö tässä pitäisi ilmoittautua, jotta teihin törmää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu