Minulla on luonnostaan melko vaaleat hiukset ja nyt kävin kampaajalla värjäämässä ne ihan tummiksi. Niin kuin kampaaja varoitteli hiusväri haalistua tosi nopeasti. Vaatii kuulemma monta värjäys kertaa enen kuin väri suostuu pysymään pässä(?). Kampaajani suositteli, että värjäsin kaupan kevytväreillä, enkä kestoväreillä, koska kevytväri imeytyy kuulemma paremmin hiuksiin ja pysyy paremmin,onkohan näin:o??
Vaaleasta Tummaksi, PYSYVÄSTI
hair__
5245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no en kyl tiedä...
ainaki tuntuis et kestoväri pysyis pidempään, mut kaipa niillä kampaajilla enemmä asiasta tietoa.
mulla oikeesti aika vaaleahkot hiukset, mut oon värjänny ruskeiksi ja kyllähä se väri vaalenee aika äkkiä. ei se muu auta kun värjätä 2vkon välein, jos kerta haluaa olla muun värinen kuin oikeasti on. helpointahan se ois pysyy omassa värissö, johon minäkin pikkuhiljaa oon muuttamassa hiuksiani.
-kyllästynyt värjääämiseen ja haluan hiuksistani aidot oman värisensä. koska siten ne ovat kauneimmat
omasta mielestäni. sinä saat värjätä vaikka mustaksi
Hyvä sulle, että sinulla on oma väri kaunis. :) minulla on sellainen keskiruskea, jotenkin elottoman värinen. Pakko värjätä hiuksia, koska se tuo heti kasvotkin paremmin esiin.
Jos haluat pysyvästi tummaksi niin kannattaa kokeilla Loreal Casting creme gloss kevytvärejä, ne toimii tosi hyvin ja pysyy lähes kuin kestoväritkin, tarttuu tosi hyvin varsinkin tummat sävyt kokemusta löytyy. Tai Live xxl color sarjan tummat sävyt, ne kans on tosi hyviä tarttuu hyvin ja pysyy (: Ehkä sun kannattis eka kokeilla noita casting creme gloss värejä ja jos tuntuu et ne kuluu nopeaa pois, niin sitten laitat jonkun Live xxl color tumman sävyn (: tai ihan miten haluat, voithan toki suoraakin laittaa mm. Liven kestovärin (:
väri ole pysyvää, valo, siis aurinko ja pesut haallistuttaa ja valitettavasti hiukset kasvaa n. reilun sentin kuukaudessa. Jopa omat naturel hiukset virttyy.