ei kannata

En ymmärrä mikä mättää kun koskaan ei saa viestin viestiä. Tai no joskus mutta tosi harvoin ja sekin viesti yleensä on "Mitä kuuluu" ja siinä se viestittely sitten oli. En voi tajuta että olen niin paljon kehnompaa seuraa kuin muut suomi24-naiset jotka saavat viestejä harva se päivä. Alan olla lopen kyllästynyt kun aina postilaatikko ammottaa tyhjyyttään. Kokemukseni perusteella minun ei myöskään juurikaan kannata tehdä aloitteita koska minun on tosi vaikea löytää niitä miehiä, jotka etsivät kaltaistani naista, kaikkien suomi24-miesten joukosta.
4306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

laita hakevasi seksiä sitoumuksetta niin saat noin sata viestiä päivässä:)

Äänestä

Antamillasi tiedoilla on vaikea ottaa kantaa. Onko ilmoituksessasi kuvaa, minkälainen ja -laatuinen kuva on? Näytätkö kuvassa keskisormea (kuvainnollisesti eli irvisteletkö, heilutat kaljapulloa tms)? Vastaatko kaikkiin ilmoituksen vakiokenttiin? Esitätkö kohtuuttomia vaatimuksia? Jaksatko vastailla?

Äänestä
  • Aina on kuva, joskin joskus olen sitä vaihtanut. Ihan hyvälaatuinen kuva. Tällä hetkellä on hymyilevä kuva, mutta joskus on ollut vakavakin. Ei kaljapulloja yms eikä mitään epäsovinnaista tai epäsopivaa tms. En ole vastannut kaikkiin vakiokenttiin. Profiilini pääosin koostuu siten, että kerron mistä noin yleisesti ottaen pidän. Ei vaatimuksia ainakaan tällä hetkellä. Välillä olen laittanut toiveita, mutta muutan profiilia yleensä oman tuulen mukaan, miltä silloin tuntuu kun sen kirjoittaa. Huumorini on kai hiukka omalaatuista ja on joitakin ärsyttänyt. Kun olen aika kirjallinen henkilö ja kirjoittaminen on jotain josta pidän joten jonkin verran viljelen aina huumoria noissa teksteissä. Mutta voihan olla, että jotkut ottavat tekstin ihan haudanvakavasti...tai ehkäpä monikin ottaa kaiken aika haudanvakavasti. Itse myös pidän miehillä profiileista, joissa viljellään huumoria hyvän maun puitteissa. Mutta tärkein seikka on, että etsiskelen suhdetta "vakavalta" pohjalta.

    Äänestä

  • ---ap--- kirjoitti:

    Aina on kuva, joskin joskus olen sitä vaihtanut. Ihan hyvälaatuinen kuva. Tällä hetkellä on hymyilevä kuva, mutta joskus on ollut vakavakin. Ei kaljapulloja yms eikä mitään epäsovinnaista tai epäsopivaa tms. En ole vastannut kaikkiin vakiokenttiin. Profiilini pääosin koostuu siten, että kerron mistä noin yleisesti ottaen pidän. Ei vaatimuksia ainakaan tällä hetkellä. Välillä olen laittanut toiveita, mutta muutan profiilia yleensä oman tuulen mukaan, miltä silloin tuntuu kun sen kirjoittaa. Huumorini on kai hiukka omalaatuista ja on joitakin ärsyttänyt. Kun olen aika kirjallinen henkilö ja kirjoittaminen on jotain josta pidän joten jonkin verran viljelen aina huumoria noissa teksteissä. Mutta voihan olla, että jotkut ottavat tekstin ihan haudanvakavasti...tai ehkäpä monikin ottaa kaiken aika haudanvakavasti. Itse myös pidän miehillä profiileista, joissa viljellään huumoria hyvän maun puitteissa. Mutta tärkein seikka on, että etsiskelen suhdetta "vakavalta" pohjalta.

    Uskoisin, että suurin osa laittaa hakuun 'näytä vain kuvat' -näkymän ja klikkailee auki kiinnostavat kuvat. Oletko katsonut, näyttääkö hakuruudussa näkyvä pikkukuvasi hyvältä verrattuna muihin? Esim. jos kuva on liian kaukaa otettu, pikkukuvasta ei saa selvää. Korostatko kuvassa parhaita piirteitäsi ja oletko pukeutunut niin, että parhaat piirteesi pääsevät esiin?

    Kyselin kentistä siksi, että esim. itse laitan hakukriteeriksi ikähaarukan sen, että nainen ei polta. En ole kokeillut, mutta veikkaisin, että jos on jättänyt em. kentän tyhjäksi, ei tule hakuun mukaan. Joillakin muilla voi olla enemmän kriteereitä - jos olet jättänyt jonkun kriittisen kentän tyhjäksi, et ehkä näy hakutuloksissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


profiilinpito kirjoitti:

En ymmärrä mikä mättää kun koskaan ei saa viestin viestiä. Tai no joskus mutta tosi harvoin ja sekin viesti yleensä on "Mitä kuuluu" ja siinä se viestittely sitten oli. En voi tajuta että olen niin paljon kehnompaa seuraa kuin muut suomi24-naiset jotka saavat viestejä harva se päivä. Alan olla lopen kyllästynyt kun aina postilaatikko ammottaa tyhjyyttään. Kokemukseni perusteella minun ei myöskään juurikaan kannata tehdä aloitteita koska minun on tosi vaikea löytää niitä miehiä, jotka etsivät kaltaistani naista, kaikkien suomi24-miesten joukosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu