En ymmärrä mikä mättää kun koskaan ei saa viestin viestiä. Tai no joskus mutta tosi harvoin ja sekin viesti yleensä on "Mitä kuuluu" ja siinä se viestittely sitten oli. En voi tajuta että olen niin paljon kehnompaa seuraa kuin muut suomi24-naiset jotka saavat viestejä harva se päivä. Alan olla lopen kyllästynyt kun aina postilaatikko ammottaa tyhjyyttään. Kokemukseni perusteella minun ei myöskään juurikaan kannata tehdä aloitteita koska minun on tosi vaikea löytää niitä miehiä, jotka etsivät kaltaistani naista, kaikkien suomi24-miesten joukosta.
ei kannata
profiilinpito
4306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
laita hakevasi seksiä sitoumuksetta niin saat noin sata viestiä päivässä:)
Antamillasi tiedoilla on vaikea ottaa kantaa. Onko ilmoituksessasi kuvaa, minkälainen ja -laatuinen kuva on? Näytätkö kuvassa keskisormea (kuvainnollisesti eli irvisteletkö, heilutat kaljapulloa tms)? Vastaatko kaikkiin ilmoituksen vakiokenttiin? Esitätkö kohtuuttomia vaatimuksia? Jaksatko vastailla?
Aina on kuva, joskin joskus olen sitä vaihtanut. Ihan hyvälaatuinen kuva. Tällä hetkellä on hymyilevä kuva, mutta joskus on ollut vakavakin. Ei kaljapulloja yms eikä mitään epäsovinnaista tai epäsopivaa tms. En ole vastannut kaikkiin vakiokenttiin. Profiilini pääosin koostuu siten, että kerron mistä noin yleisesti ottaen pidän. Ei vaatimuksia ainakaan tällä hetkellä. Välillä olen laittanut toiveita, mutta muutan profiilia yleensä oman tuulen mukaan, miltä silloin tuntuu kun sen kirjoittaa. Huumorini on kai hiukka omalaatuista ja on joitakin ärsyttänyt. Kun olen aika kirjallinen henkilö ja kirjoittaminen on jotain josta pidän joten jonkin verran viljelen aina huumoria noissa teksteissä. Mutta voihan olla, että jotkut ottavat tekstin ihan haudanvakavasti...tai ehkäpä monikin ottaa kaiken aika haudanvakavasti. Itse myös pidän miehillä profiileista, joissa viljellään huumoria hyvän maun puitteissa. Mutta tärkein seikka on, että etsiskelen suhdetta "vakavalta" pohjalta.
Uskoisin, että suurin osa laittaa hakuun 'näytä vain kuvat' -näkymän ja klikkailee auki kiinnostavat kuvat. Oletko katsonut, näyttääkö hakuruudussa näkyvä pikkukuvasi hyvältä verrattuna muihin? Esim. jos kuva on liian kaukaa otettu, pikkukuvasta ei saa selvää. Korostatko kuvassa parhaita piirteitäsi ja oletko pukeutunut niin, että parhaat piirteesi pääsevät esiin?
Kyselin kentistä siksi, että esim. itse laitan hakukriteeriksi ikähaarukan sen, että nainen ei polta. En ole kokeillut, mutta veikkaisin, että jos on jättänyt em. kentän tyhjäksi, ei tule hakuun mukaan. Joillakin muilla voi olla enemmän kriteereitä - jos olet jättänyt jonkun kriittisen kentän tyhjäksi, et ehkä näy hakutuloksissa.