Kävin Vero Modan sovituskopissa.

mollamaijainen

En ole kotioloissa ja muutenkaan, kun olen itse tarkkaillut, huomannut että mulla olisi selluliittia ainakaan näkyvästi. Vähän kylläkin tulee näkyviin kun puristelen tai venyttelen jalkoja tietyissä asennoissa. Mutta tuolla Vero Modan sovituskopissa järkytyin kun huomasin että mulla näkyy ihan vain kun seison paikoillani hieman selluliittia etureisissä ja sivuilla. Ne valot olivat kyllä todella kovat ja armottomat kaikille virheille muutenkin. Mutta mietin tässä vain että vastaako tuollainen valaistus sittten auringonvaloa? Näkyykö ulkona kaikki selluliitti yhtä hyvin kun tuolla sovituskopissa? Kun sitä ei oikein itse pääse missään ulkona tutkimaan. Ja kuinkahan nopeasti tuollaisen selluliitin saa kuntoilulla lähtemään?

1

1054

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saisaisai

      Minäkin olen itkun kanssa tullut sovituskopista ulos. Jalat on näyttäneet niin appelsilta että en ole ikinä kenenkään jalkoja nähnyt sellaisena. Myös minulla ei esim. valokuvissa näy sellua. Luulen että tietty valo, tai auringonvalon kulma aiheuttaa että sellu näkyy. Olen nähnyt tämän myös lapsilla ja miehillä. Myös malleilla näkyy jos huonossa valaistuksessa on otettu kuva, vaikka toisissa kuvissa näyttää hurjan kiinteältä.
      Näin helteellä minua toden totta masentaa kun ihoni on vaalea ja näyttää välillä niin muhkuraiselta että en viitsi hameita käyttää. En aina tiedä pahentelenko asiaa itse. No onneksi tämä on pieni ongelma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      1008
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      293
      876
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      77
      748
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      75
      720
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      655
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      646
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      631
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    Aihe