Mistä nahkatakki niiteillä?

minavaintaalla

Olen jo pitkään etsinyt mustaa lyhyttä nahkatakkia jossa on niittejä. Näitä ei kuitenkaan tunnu juurikaan mistään löytyvän, kirpparilta saattaisi löytyä jos tarpeeksi penkoisi mutta onko helpompaa tapaa löytää?

Enkä tarkoita nahkatakkia jossa on vain pari niittiä, vaan niittejä saa olla kunnolla, piikitkään ei ole kiellettyjä. Tälläiset takit ovat hieman ns. "punkahtavia" ja nykyään niitä tuskin niin paljon pidetään.

Mutta tietääkö kukaan mistä tälläisen löytäisi?
Tässä hieman havainnoillistavia kuvia;

http://www.manchestergalleries.org/our-other-venues/platt-hall-gallery-of-costume/the-collection/collection-themes/mcgweb/objects/common/webmedia.php?irn=400713&size=239x300

http://fc02.deviantart.net/fs19/f/2007/263/f/f/punk_rock_jacket_by_anzalone.jpg

http://trcs.wikispaces.com/file/view/yoursign.jpg/43385293/yoursign.jpg

17

4739

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pököpää11

      ...ei kuitenkaan noin rajuja mitä linkeissäsi oli...

    • Keij0
      • IamRockSoul

        Nahkatakki mulla on ja siihen olen kiinnittänyt bändien logoja, haluaisin muutaman niitinkin vielä laittaa ja tiedän mistä niitä saa, mut miten ne kiinnitetään ?


    • ihmettelenkovasti

      rokkari vai tavis joka yrittää olla rock? tota noinnii, jos et ole raskaan vanha rockin ystävä ni ei kyl kannattaisi pukeutua rajuun niitti takkiin. Punkkarit ja rokkarit ovat erittäin tarkoita näistä asioista. Saatat jopa olla loukkava.

      Mitä tarvetta taviksen pukeutua semmosseen?

      • ....

        luuleko alottaja oikeesti et noita saa jostain valmiina,tai no varmaan jostain saakin,mut... ei saa sit valittaa jos kadulla tulee turpaan tai muuta semmosta..


    • sndjodf

      Eli jos oikein ymmärsin niin haluat punk-tyylisen nahkarotsin missä on kunnon niittejä ja paljon? Ikävä tuottaa pettymys, mutta niitä ei ihan joka liikkeestä ostellakaan. Helpoin tapa on kun ostat jostain uuden tai käytetyn rotsin ja tilaat netistä/ostat kaupasta irtoniittejä. Niin saat ihan uniikin takin, koska itse olet sen tuunannut. Mutta jos et itse jaksa tuunata, niin voithan sä koittaa löytää jotain helmiä nettihuutokaupoista yms :)

    • Misfits_4ever
      • thiswaygirll

        äh,miks joku haluaa olla punkari,tai käyttää tollasta hc rotsia jos ei oo sitä ? en vaa tajuu -_-

        eikä alottajan mitää kannata alkaa tuunamaa/tekee ite,koska se tekkee sen vaan sen takia,et se on sen mielestä niin cyyyyl pittää tollasta

        ja kyl ne aidot''' ja noi trendipoppunkkarit erottaa tosistaa,vaikka sillä muotihinttarilla oiskin tollane rotsi,et kannattaa olla varovaine jos aikoo ilman musiikkia/aatteita tollasta pitää...

        JA kohta joku laittaa että no mistä sinä luulet tietäväs onko alottaja aito vai ei ?!'' nii,sen tietää siitä,että ylipäätäsä kyssyy tollasta


      • abckäsikirja
        thiswaygirll kirjoitti:

        äh,miks joku haluaa olla punkari,tai käyttää tollasta hc rotsia jos ei oo sitä ? en vaa tajuu -_-

        eikä alottajan mitää kannata alkaa tuunamaa/tekee ite,koska se tekkee sen vaan sen takia,et se on sen mielestä niin cyyyyl pittää tollasta

        ja kyl ne aidot''' ja noi trendipoppunkkarit erottaa tosistaa,vaikka sillä muotihinttarilla oiskin tollane rotsi,et kannattaa olla varovaine jos aikoo ilman musiikkia/aatteita tollasta pitää...

        JA kohta joku laittaa että no mistä sinä luulet tietäväs onko alottaja aito vai ei ?!'' nii,sen tietää siitä,että ylipäätäsä kyssyy tollasta

        Muotihinttari?

        Viittaatko homoseksuaaleihin vai mihin rajaat tämän käsitteen? Vai oliko vain varomaton lipsahdus tietämättömän suusta?


    • don't give a fuck

      Tääl on taas näitä "vaan mä oon OIKEA punkkari"-tyyppejä. Vitut niistä. Ne on vaan jotain ikäloppuja elitistipaskoja, joilla noussut kusi päähän.

      Jos mä oon oikein ymmärtäny, niin punkkiin kuuluu se ettei välitetä yhtään mistään auktoriteeteistä muiden puheista. Nää auktoriteetit voi olla kyttiä, vanhuksia, opettajia tai sitten vaikka jotain "old school"-punkkareita, joiden päähän mahtuu vaan se oma näkemys punkista.

      Oikee punkkari ei välitä, vaan kuuntelee mitä haluu ja pukeutuu miten haluu.

    • M666NA

      Kun kuuluu oikeisiin punk piireihin, tästä porukasta tulee itselleen kuin perhe, pietään kaikista huolta. Ei punkkiin kuulu olla vittumainen ja olla välittämättä mistään. Päin vastoin, voidaan auttaa toisia vaikka olisivat millaisia vain, välitetään asioista ja yritetään tehdä asioita niiden eteen, kuten mielenosoitukset, keikka järjestys ja musiikin levitys, sekä pienet elämän vaihtoehdot (vegeily, freeganismi etc.)
      Eikä sillä iällä ole mitään väliä onko tosi punk, jos oikeasti seisoo atteittensa takana ja tekee muutaki kuin ajattelee "No onha toi hyvän asian puolesta ja oikein ne asiat menee nii mutta en mä tee mitää, tehköön muut" "kasvissyönti on hyvä asia, pelastetaa eläimiä ja sitä rataa. Tuutko make meille tänään juomaan kaljaa, kattomaa tölöästä suomen sikalojen surkeita oloja ja syömään lenkkimakkaraa pekoniin käärittynä?" eikä tee mitään vaan siksi, että se on nii vitu cool.

    • anoran123
    • punk ei ole vaate vaan aate

    • Misterxxxxx

      Magee idea magee takki, mut pitää väsätä itse. Ole 50v mies ja haluun kans tuollaisen,, saa nuoret & muut pelästyä jos haluavat, tietääkö joku jonkun, joka auttaisi väsäämään mun aihiorotsista tuollaisen niittiversion. En ole homo, jos joku ajattelee homiksi, sitten niin, mitä se minulle kuuluu.

    • voi olla aika vaikee löytää niiteillä ja muilla jutuilla tommosia noi kannattaa tehä ite eli ostat jostain mieleises nahkarotsin ja sitten alat ettii irtoniittejä ja muuta sälää siihen rotsiin mutta en ymmärrä ihmisii jotka sanoo että ei kannata hankkia jos ei oo kuunnellu 500 vuotta PUNKKIA ja muutenkin oon ite vasta kuunnellu about 4 vuotta tai no vasta ja vasta mutta silti sillä ei oo välii onko kuunnellu paljon PUNKKIA vai vähän idea ei oo siinä kuinka kauan on kuunnellu vaan siinä että pitääkö siitä musiikista.

    • Anonyymi

      Helari?

    • Sit viä et jokkut ei vaa ymmärrä jos joku haluu nahkarotsin nii sit kaikki vaa sanoo. Et olisit muka muotihinttari ei mitää VITUN järkee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      439
      1918
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1247
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      70
      1144
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1141
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1137
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      176
      994
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      783
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      699
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe