olen 19 - vuotias ja painoindeksi yli 40 ja laihduttaa olen useasti yrittänyt mutta vaikeaa on..luin tällaisesta kuin algoleani laihdutustabletit missä on käytetty merileviä ja 29 kiinalaista yrttiä, onko kukaan koskaan yrittänyt?tuliko tuloksia..
Algoleani
sairaalloisen lihava
3265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vippaskonsteja kokeilla.Laihtumiseen ei ole oikotietä.Ainoa mikä auttaa on se,että syöt vähemmän kun kulutat.Lasket kalorit esim. 800 kcal/päivä niin taatusti laihdut syöt sitten mitä tahans tuon kalorimäärän edestä.Koska itsekään en ole mikään liikkujatyyppi niin kokeilin tuota Vichydiettiä:
http://www.mainio.net/article.asp?path=1;1132;1136;41242;41243;41244;32924&subpage_id=32926
hyvällä menestyksellä.Ei ollut tippaakaan nälkä ja paino kyllä putosi.Suosittelen.
päivässä on aivan liian vähän, suosittelen 1500 kcl/päivä.
Jeps.
Toki jos itsehillinän kokeilu innostaa voi kalorit laska vaikka kuinka alas mutta yhtä noeasti rasva katoaa kuin 1500 kcal dieetilläkin. Tietysti laihtumisen myötä voi aineenvaihdunta hidastua mikä vaikuttaa laihtumistahtiin mutta silloinkin kannattaa ennemmin lisätä liikuntaa kuin laskea kalorimäärää.
Koita syödä mahdollisimman iso osa kaloreista proteiinina ja kuituna. Jätä pasta, riisi, vaalea leipä yms. vaaleat viljatuotteet vallan pois.