Keskustelut ultraäänihoidosta rasvanpoistossa on peräisin 2008-2009. Nyt eletään pitkälle vuotta 2010, joten miten on...
Onko rintamalla tapahtunut mitään uutta? Onko ihmiset käynyt hoidossa? Missä hoidossa ja miten onnistunut? On MediShapea, BodyShapea, UltraShapea, Kavitaatiohoitoa jne.. Mitä eroa näissä kaikissa on ja mikä on tehokkain? Vai käyttääkö kaikki eri paikat samaa laitetta eri nimellä eli katsoo vain missä hinta on halvin?
250e/krt on minusta aika suolainen, mutta halvempi kuin rasvaimu - siltikään näistä hoidosta ei juuri löydy keskusteluja kuin "vuosien" takaa. Huuhaata vai toimivaa?
(Ps. Hopottajat, älkää vaivaituko!)
Ultraäänihoito (v. 2010) rasvapoistossa
4
667
Vastaukset
- hoitola 333
koska eri laitteet toimivat eri lailla ja mikä erikoisinta::
jokaisella ihmisellä on omanlaisensa aineenvaihdunta , liikunta- ja ravintotottumukset.
Pitäisi tehdä samalle ihmiselle toinen puoli eri laitteella kuin toinen tai joka toinen kerta eri laitteella.
Kaikille ihmisille kavittaatiohoito ei toimi!
Yleisesti tällä palstalla kirjoittaa myös hoitoloiden omistajat ja koneiden maahantuojat.
Pitäkää se mielessä!- kaviotonlöllömaha
Siksi kirjoitinkin, että "hopottajien ei tarvitse vaivautua" eikä liiemmin hoitoloiden omistajienkaan.
Totta on, että eri tekniikoiden käyttö vaikuttaa jokaisella ihmisellä eri tavalla. Mutta olisi mielenkiintoista tietää, millaisia ovat ihmisten kokemukset nyt vuonna 2010. Tuntuu, että keskustelu on tyssännyt tuonna 2008-2009 tasolle, joten ehkä voidaan olettaa, ettei UÅ-hoito olekaan niin tehokas kuin mitä on annettu ymmärtää. Tai sitten ihmiset pimittävät tietoa, eivätkä halua paljastaa, kuinka ovat kaventaneet vartaloaan :) - toimii mutta:.
kaviotonlöllömaha kirjoitti:
Siksi kirjoitinkin, että "hopottajien ei tarvitse vaivautua" eikä liiemmin hoitoloiden omistajienkaan.
Totta on, että eri tekniikoiden käyttö vaikuttaa jokaisella ihmisellä eri tavalla. Mutta olisi mielenkiintoista tietää, millaisia ovat ihmisten kokemukset nyt vuonna 2010. Tuntuu, että keskustelu on tyssännyt tuonna 2008-2009 tasolle, joten ehkä voidaan olettaa, ettei UÅ-hoito olekaan niin tehokas kuin mitä on annettu ymmärtää. Tai sitten ihmiset pimittävät tietoa, eivätkä halua paljastaa, kuinka ovat kaventaneet vartaloaan :)hoitoa useimille ihmisille: keskimäärin 2cm pois esim.vyötärön ympärysmitasta/ krt.
Lähes kaikki hoitolat jotka käyttävät kavitaatiotekniikkaa 20-200kZh pystyvät samaan.
Megahertsi-koneet eivät pysty samaan vaan lähinnä sulattavat pintasellua.
Ongelma on asiakkaiden dieettien, treenien ja aineenvaihdunnan erilaisuudet.
- masu lähti
4cm mahasta ensinmäisellä kerralla kalliissa hoidossa ja nyttemmin(vuosi sen ensinmäisen hoidon jälkeen) 2cm ympärysmitasta edullisemmassa hoidossa.
Toisella kerralla kalliissa lääkärikeskuksessa lähti vain 0,5cm ja edullisemmassa 1,5cm.
Kallis voitti rinnanmitalla edullisen.
Todettakoon että minulla ei ollut paljon rasvakerrosta masussani
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2822574Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001379- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797