Viallinen sinkku?

Sinkku Fail Man

Mitä ne villit sinkkuvuodet ovat? Olenko jotenkin rikki oleva sinkku kun en biletä, bailaa tai sekoile joka ikinen viikonloppu. En harrasta yhden illan suhteita, en satunnaispanoja, enkä edes herää keskellä yötä kenenkään tuntemattoman naisen luota. En tupakoi, enkä edes käy kuin 3-6 kertaa vuodessa baarissa. Olen VIALLINEN!? Olenko? Olen sentään jo 26-vuotias mies, enkä hassumman näköinenkään joten vientiäkin varmasti olisi. Mutta koen tuon kaiken sinkkusekoilun jotenkin niin...pinnalliseksi ja turhaksi.

Voiko tästä kauheudesta parantua? Tunnen olevani liian erilainen kun kaikki joka palstalla hehkuttavat kuinka nyt villit sinkkuusvuodet ovat takana ja haluaisi vihdoinkin rauhoittua. Vai olenko sitten aina vaan ollut ikäistäni kypsempi? Epäilen kyllä sitäkin.

9

604

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • määääääääääääääääää

      Älä mieti, mitä muut odottavat tai mitä mielestäsi pitäisi olla, ole juuri sellainen kuin itse haluat ja sellainen, jollaisena olet onnellinen!

      Et siis ole tietenkään viallinen, ihmiset nyt ovat yksilöitä:) Tosin et ole tuon perusteella myöskään kovin ainutlaatuinen, kyllähän tuollaisia nyt on maailma täynnä.

    • legginsgirl88

      Ei juopoista kukaan perusta. Mutta jos mies on KOVIS! niin ai että mun mirrini kehrää! nörtti joka vaan änkyttää,ei polta,ei juo lainkaan on iha NÖSSÖ! YÖÖÖK!

      • määäääääääääääääääää

        Ihan mielenkiinnosta, lähinnä koska istun matkustamassa ja tapan samalla aikaa, niin millainen mies sitten on KOVIS!? Onko se ulkoinen tekijä? Onko se sitä, että on sellainen kun on? Itsetietoisuutta? Vai onko se sitten sitä, että juo? Polttaa? Tekee rikoksia?


      • Armas Murhia

        Olen niin kova jätkä. Murhaan himomurhaajia ihan himona. Ihmiset hankkiutuvat vankilaan päästäkseen turvaan minulta. Olen tuhonnut tankin yhdellä hyvin tähdätyllä nyrkiniskulla. Olen harrastanut seksiä kuusimetrisen krokotiilin kanssa sen äidin katsoessa vierestä. Puhdistan hampaani kulmahiomakoneella ja timanttilaikalla. Minulla on aina kovat housuissa. Jos minusta yrittää ottaa kuvan, menee kamera rikki. Viinan en koske, sillä se on lasten mehujuomaa. Kovat jätkät juovat bensaa tai tinneriä suoraan kanisterista. Tupakkaan en koske, sillä sehän käy naisillekin. Minä poltan vanhoja autonrenkaita eivätkä naapurit uskalla valittaa, koska olen niin kova jätkä.

        Jotenkin vaan luulen, että tuommoinen tyttö ei sängyssä osaa panna vastaan kuin se kuusimetrinen krokotiili. Et taira olla yhtä eläväinen, ainakaan sitten kun minä olen lopettanut. Krokotiili kestää käyttöä ihan eri tavalla. Ainakin viisi kertaa. Ja suihin ne vasta ottaakin hyvin.


    • Jotenkin kiva tietää, että sinunlaisiakin miehiä on olemassa. :) omalle kohdalleni jos sinunlaisesi sattuisi, niin olisin onnellinen.

    • ikisinkkumies

      Valitettavasti se elämä toimii niin, että nuorena miehenä pitää rällästää ja juopotella ja hankkia irtosuhteita jotta oppii tulemaan toimeen naisten kanssa ja voi luoda suhteita heihin. Jollei nuorena luo pohjaa tälläisellä villillä sinkkuelämällä, sitten ihmetellään 30-vuotiaana miksei sitä seesteistä perhe-elämääkään saanut aikaan.

      Elämä menee siten, että ensin miehen pitää olla tuollainen kuvailemasi villi sinkku, ja sitten kun se nainen löytyy niin ryhtyä rauhalliseksi perheenisäksi. Ei kannata kuvitella, että nuorena voisi olla tuollainen rauhallinen perheenisä ennekuin on luonut pohjan tälle kaikelle tuolla villillä sinkkuelämällä.

      • Ossaa se Eskokin

        Jos jopossa on tussu kumi treffeille pääsy on vaikeampaa, mutta kaikki on mahollista = korjaa tilanne.


    • juuli87

      On kiva kuulla, että nuorissa miehissä on sellaisia jotka ei jatkuvasti biletä ja harrasta yhdenyön juttuja. Mun mielestä on vaan hyvä, mikäli mies ei ole harrastanut yhdenyönjuttuja tai vakiopanoja. Mistä sellaisia miehiä voi löytää?

      • Suvessa ilman seuraa

        Sieltä löytyy yleensä se vanha Solifer ja punainen laatikko Ladakin, niitäkin on sentäs vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      96
      6366
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3803
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3180
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe