Mulla on DNA mokkula käytössä läppärissä ja haluaisin jakaa sen myös pöytätietokoneseen. Nyt en mä tiia onko se mahdolista jakaa DNA mokkulaa. Voisitko joku neuvoa miten se onnistuu. Olen kuullut ns liitimestä!?
DNA mokkula ja sen jakaminen
5
678
Vastaukset
- as-keetti
ns. WNAP-laitteen joka jakaa mokkulan monelle koneelle langattomasti.
kts:
http://www.google.fi/search?hl=fi&lr=lang_fi&tbs=lr:lang_1fi&q=wnap&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=
ftp://ftp.a-link.com/wnap/WNAP_3G_asennus.pdf- as-keetti
unohtui tuosta että kyllä se
jako onnistuu noista monilla langallisenakin. - chhimayamasi
ei vielä kokellut mutta... kiitos kuitenkin avustasi.
... A-Link -valmistajan 3G-reititin, halpa (omani verkkokauppa.com'issa 59€) ja laatu vaihtelee, mutta maanantaikappaleiden vaihtopalvelu toimii.
siihen saa neljä pc:tä kaapelilla ja lisää langattomasti
tässä ratkaisussa siis nettitikku kytketään tähän reitittimeen
jotkut tekevät toisin eli nettitikku on yhdessä pc:ssä, jonka verkkoliitännästä sitten jaetaan eteenpäin
pitäisi onnistua suoraan käyttöjärjestelmästä siten että läppäri tekee itsestään langattoman Wlan-tukiaseman. Edellyttää että käyttiksesi on uudenaikainen. Ja tietysti läppärin on oltava päällä aina kun muodostettua langatonta verkkoa käytetään.
Ns liitimestä en ole kuullut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981