we-2010

onko williams we-2010 kitarasta mihinkään kun se on niin halpa.
3267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse ostin aikoinaan yli 5 vuotta sitten anttilasta sähkökitarapaketin johon kuului myös vahvistin. Vahvistin ei antanut yhtään säröä vaikka valitsimia oli normal ja O.D. Äänenvoimmakkuus vaan lisääntyi, ei särö tuossa O.D. asennossa. Eli vahvistimia ei kannata ostaa.
Tämä sähkökitra mul on vieläkin ja vahvistimena Peavey Vypyr 15w. Kyllä se soundi on esim soinnuissa ja riffeissä ihan kelpo mutta soloissa ja korkeilla taajuksilla karseen kuulosta.
Tuo 2010 on kyllä hieno mutta suosittelen Esim Epiphonen Les Paulia, niitä saa alta 300euron ja ulkonäkö ei poikkea hirveesti.

Äänestä
  • Vahvarin OD-valitsin on voinut olla paremminkin treble boosteri kuin overdrive. Kaikista OD-nappuloista kun ei saa kaivattua säröä tai murinaa, mutta oikein käytettynä sillä voi silti saada ihan ok-soundin ulos.

    Äänestä

ole. älä osta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perapura kirjoitti:

onko williams we-2010 kitarasta mihinkään kun se on niin halpa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu